Грузинська революція відродилася

У Тбілісі відбуваються масові акції протести з вимогою звільнення президента країни Михаїла Саакашвілі та розпуску парламенту.

У Тбілісі відбуваються масові акції протести з вимогою звільнення президента країни Михаїла Саакашвілі та розпуску парламенту.

Переважну більшість учасників мітингу вже розпустили до завтра. Однак завтра о 12:00 мітинг відновиться. За словами лідера "Партії народу", депутата Тбіліського сакребуло (орган місцевого самоврядування) Коби Давіташвілі, вночі акцію не припинять. Частина мітингувальників залишиться перед парламентом, більшість відправиться на відпочинок і до ранку повернеться до парламенту. 

Опозиція зустрілася зі спікером

Спікер парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе пообіцяла представникам опозиції передати їхні вимоги президенту країни Михаїлу Саакашвілі, повідомила журналістам лідер партії "шлях Грузії", колишній міністр закордонних справ Саломе Зурабішвілі після зустрічі опозиціонерів з головою парламенту.

"Ми свої вимоги передали, тепер чекаємо відповіді від президента. Мітинг триватиме до тих пір, поки президент не дасть відповідь на наші вимоги," - сказала Зурабішвілі.

Бурджанадзе обіцяла поговорити з президентом про вимогу провести дострокові парламентські вибори в квітні 2008 року, сказала журналістам член Республіканської партії Грузії Тінатін Хідашелі.

"Сама спікер своєї чіткої позиції щодо наших вимог не висловила. Вона сказала, що до вчорашнього дня позиція влади щодо проведення дострокових парламентських виборів навесні 2008 року була однозначною. Вона пообіцяла, що поговорить з президентом," - сказала Хідашелі.

Опозиційний політик відзначила, що опозиція не давала конкретних термінів спікеру Бурджанадзе.

"Ми залишаємось на вулиці та продовжуємо мітинг. Думаю, в інтересах влади вирішити це питання якомога швидше," - сказала Хідашелі.

Сама ж пані спікер після переговорів завила, що влада Грузії не мінятиме строків проведення парламентських виборів на вимогу опозиції - вони відбудуться восени, а не навесні 2008 року.

"По термінах у нас уже є позиція: вибори пройдуть восени. Це будуть вибори демократичні й вільні, і до влади прийде таке керівництво, яке буде прийнятне для народу на момент проведення виборів. Це моя позиція і позиція президента, яку я перевірила," - сказала Бурджанадзе після зустрічі з представниками опозиції.

Що стосується інших вимог опозиції, за її словами, власті готові до діалогу.

"Жодне керівництво країни, що має самоповагу, не ухвалюватиме рішень на фоні мітингів і ультиматумів," - додала спікер.

Члени опозиції вже залишили кабінет Бурджанадзе та приєдналися до інших лідерів об'єднаної опозиції перед будівлею парламенту.

У зустрічі брали участь лідери Республіканської партії Давид Бердзенішвілі та Тінатін Хідашелі, лідер партії "Шлях Грузії" Саломе Зурабішвілі, один із лідерів Консервативної партії, депутат Каха Кукава, депутат парламенту Льован Гачечіладзе та представник руху "За єдину Грузію" Кока Гунцадзе.

Повідомляється, що президент Грузії Михаїл Саакашвілі, який планував взяти участь у роботі міжнародного форуму "Будівництво Сходу Європи" 2 листопада, у зв'язку з подіями в столиці змінив свій робочий графік і весь день знаходився у Тбілісі.

Лідери опозиції виступили на мітингу

До зустрічі зі спікером лідери грузинської опозиції закликали мітингувальників виступити з вимогою відставки президента Грузії Михаїла Саакашвілі. Представники опозиції погрожують оголосити про національну непокору, якщо влада не піде на поступки, заявив лідер Національної партії незалежності Іраклій Церетелі. 

Крім того, лідери опозиції побіцяли, що в разі приходу до влади звільнять усіх ув'язнених, засуджених за дрібні злочини.

"Якщо Саакашвілі не піде на поступки, ми оголосимо національну непокору, оточимо будівлю парламенту, держканцелярії, МВС..." - сказав він.

За його словами, чотири вимоги опозиції мають бути виконані негайно, "якщо Саакашвілі не хоче, щоб ми його скинули".

Вимоги мітингувальників

Мітинг об'єднаної опозиції коло будівлі парламенту Грузії
news.yahoo.com
Ситуація в цілому на проспекті Руставелі протягом дня залишалася спокійною
Опозиція вимагає проведення дострокових парламентських виборів у квітні 2008 року, зміни принципу проведення виборів за мажоритарною системою, зміни принципу комплектації виборчих адміністрацій та звільнення "політв'язнів".

Влада оголошували про свою готовність вести переговори лише по виборчій системі, але були непохитні в питанні строків проведення виборів. Крім того, вони заперечували наявність у Грузії політв'язнів.

Як заявив журналістам голова комітету з оборони та безпеки Гіві Таргамадзе, коментуючи вимогу опозиції про дострокові вибори, "дострокові вибори в Україні були призначені тому, що цього, на відміну від Грузії, вимагали прихильники президента".

"Якби в Грузії була така ж ситуація, як в Україні, Михаїл Саакашвілі теж ухвалив би аналогічне рішення. Президенту видніше, що краще для країни, і думки президента Грузії та учасників акції розходяться," - заявив Таргамадзе.

Спроба частини прихильників опозиції прорватися в будівлю апарату держміністра Грузії зі врегулювання конфліктів з метою зірвати вивішений на стіні будівлі карикатурний плакат із зображенням одного з відомих грузинських опозиціонерів бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі, який лідери опозиції сприйняли як провокацію з боку влади, успіхом не увінчалася. Поліції вдалось утримати натовп і відстояти урядову будівлю.

Тбілісі ще не бачив такої кількості мітингувальників

Удень близько 100 тисяч чоловік, незадоволених політикою чинної грузинської влади, заполонили площу перед будівлею парламенту країни та майже весь проспект Руставелі, передає кореспондент РІА "Новости".

Такої кількості мітингувальників столиця Грузії не знала ні в дні протистояння за часів екс-президента Грузії Звіада Гамсахурдіа, ні в часи "революції троянд" у 2003 році.

Під час виступів оратори заявляли: "Ми не бачимо різниці між тобою, Міша, і завойовником Шах-Абассом, який ставив на коліна грузинський народ!"

"Ви розпродали наші землі, просочені кров'ю наших предків, і тепер ми стали гостями на своїй землі!"

"Грузія не твоя, Міша, Грузія належить народу!"

Як уже повідомлялося, мітинг розпочався рівно о 14:00 за місцевим часом (12:00 за київським) з виконання державного гімну Грузії і народної пісні "Мравалжамієр" ("Довгая літа").

Учасники мітингу вигукували "Хай живе Грузія!", піднімаючи тости за щасливу країну та з задоволенням пили свіжовиготовлене кахетинське вино перед телекамерами.

Протестувальники згодом почали скандувати "Іди геть!" на адресу президента країни Михаїла Саакашвілі, передає кореспондент РІА "Новости".

Інформагентство "Новости-Грузия" повідомляло про появу перед будівлею грузинського парламенту імпровізовануої шибениці. Замість мотузка в неї - стебло троянди. На стеблі висить фотографія президента республіки Михаїла Саакашвілі.

Переважну більшість присутніх складало населення різних регіонів Грузії. Вони тримали в руках транспаранти "Вільні вибори", "Мукою нас не купиш" (натяк на бізнес батька голови парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе), "Не боїмося", а також гасла антиросійської спрямованості.

Ситуація в цілому на проспекті Руставелі була спокійною. Посилені наряди поліції контролювали ситуацію та були доброзичливо налаштовані стосовно мітингувальників.

Поблизу будівлі парламенту й дотепер розміщені машини швидкої допомоги та водомети. Рух автотранспорту на проспекті закритий.

У прямому ефірі транслює мітинг лише телекомпанія "Імеді". Включення з місця подій на проспекті Руставелі з'являються в програмах новин телеканалів "Руставі-2" та "Мзе".

Учасники акції харчуються й відпочивають "за партійним принципом". На попередніх консультаціях перед акцією вирішили, що кожна партія відповідає за своїх прихильників і має взяти на себе турботу про їхнє харчування та організацію відпочинку. 

Революційна кухня

Партії, що запросили своїх прихильників на мітинг, вирішують проблему по-різному. 

Наприклад, республіканці організували позмінне чергування своїх людей у парламенті. Представники партії з регіонів розподілені по квартирах тбіліських однопартійців і сплять там по черзі. Деякі ночують в своїх автомобілях. Харчуються республіканці "сухим пайком", який роздають один одному прямо на мітингу.

Консервативна партія передбачила для своїх регіональних представників обід у цілодобовій їдальні неподалік від парламенту. Причому консерватори повідомляють, що взяли на себе часткову оплату витрат на харчування.

Проблему з відпочинком для учасників акції з регіонів консерватори розв'язали раціонально - на акцію запросили тільки тих, у кого в столиці є родичі або друзі, у яких можна переночувати. 

Мітинг об'єднаної опозиції коло будівлі парламенту Грузії
news.yahoo.com
Вночі перед парламентом проходив стихійний мітинг прихильників опозиції
Усе почалося в четвер

Вночі перед парламентом проходив стихійний мітинг прихильників опозиції, лідери якої закликали людей тимчасово розійтися, щоб відпочити перед акцією у п'ятницю.

Всю ніч у Тбілісі прибували автоколони з прихильниками опозиції з регіонів.

Екс-міністр оборони Грузії Іраклій Окруашвілі був вивезений з країни властями, оскільки він збирався взяти участь в акції 2 листопада, заявив журналістам один із лідерів об'єднаної опозиції Гога Хаїндрава.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: