Грузинська влада погодилась із вимогою протестувальників провести вибори за пропорційною системою

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там також планують ввести нульовий бар’єр.

Керівна партія Грузії "Грузинська мрія" погодилась на одну із ключових вимог протестувальників та підтримала проведення наступних парламентських виборів у країні за пропорційною системою.

Про це після засідання політради партії заявив її очільник Бідзіна Іванішвілі, передає грузинський "Перший канал".

"Політичне об'єднання "Грузинська мрія - демократична Грузія" виступає з ініціативою широкомасштабної політичної реформи: щоб парламентські вибори 2020 року пройшли за пропорційною системою, і в умовах нульового, повторюю, нульового виборчого бар'єру", - повідомив він.

Водночас, за словами Іванішвілі, мають бути покарані ті, хто відповідальний за масове насильство під час акцій протесту під грузинським парламентом. Сам політик впевнений, що його партія має кредит довіри, а кандидати від неї – "майже поза конкуренцією".

"Тому ми пропонуємо вам перехід на пропорційну виборчу систему. Водночас, ми знижуємо до нуля, тобто повністю скасовуємо наявний сьогодні відсотковий бар'єр і сподіваємося, що таким шляхом в 2020 році отримаємо парламент, де будуть представлені майже всі політичні актори і весь інтелектуальний потенціал цієї країни. Нікому не знадобиться примикати до кого-небудь, штучно об'єднуватися і часто відмовлятися від своїх принципів, щоб внести свій внесок в розвиток і прогрес країни", - наголосив Іванішвілі.

Нагадаємо, стихійна акція протесту в Тбілісі почалася після того, як 20 червня, депутат російської Держдуми Сергій Гаврилов взяв участь у засіданні Міжпарламентської асамблеї православ'я, яка відбулася в грузинському парламенті. Він сидів на місці спікера і говорив російською мовою, що обурило грузин і змусило масово вийти на акцію протесту.

Уночі поліція розпочала розганяти протестувальників за допомогою сльозогінного газу, водометів та гумових куль. Внаслідок сутичок постраждали 240 учасників акції протесту. ТСН.ua розповів про всі події ночі 20 червня у Грузії.

Пізніше стало відомо, що голова парламенту Грузії Іраклі Кобахідзе подав у відставку.

Як відомо, Росія 2008 року окупувала 20% території Грузії, створивши дві так звані держави – Абхазію і Південну Осетію, і згодом визнавши їхню незалежність. Ці регіони вже більше 10 років існують виключно на дотації від РФ, а їх визнали лише кілька країн світу.

ВідеоГрузія протестує через скандал із російським політиком – влог Єгора Гордєєва

Грузинські футболісти у патріотичних футболках. Дипломати проводять флешмоби у Мережі. Найбільша грузинська мережа кінотеатрів зупиняє показ фільмів з російським перекладом. А російська влада вводить обмеження авіасполучення між країнами. Подробиці дивіться у влозі Єгора Гордєєва.

Грузія протестує через скандал із російським політиком – влог Єгора Гордєєва

Залиште свій коментар

Вибір редакції