Грузинські газети вийшли з чорними квадратами замість фото чиновників

Грузинські газети вийшли з чорними квадратами замість фото чиновників на знак підтримки групи фоторепортерів, заарештованих за звинуваченням у шпигунстві.

Дві популярні грузинські газети "Алія" і "Резонанси" вийшли у вівторок, 12 липня, з чорними квадратами замість зображень облич державних чиновників, на знак підтримки групи фоторепортерів, заарештованих за звинуваченням у шпигунстві.

На першій сторінці газети "Резонанси" чорним квадратом закрито обличчя глави МВС Вано Мерабішвілі, а в газеті "Алія" закриті чорними квадратами зображення облич усіх чиновників і посадових осіб. Дані фотографії супроводжує підпис - "тут має бути фото, проте фоторепортери заарештовані".

Крім того, "Алія" на головній сторінці розмістила у своїй назві символічне зображення фотокамери, перекреслене червоною смугою.

Таке вираження протесту стало відгуком на звернення одного із затриманих за звинуваченням у шпигунстві Георгія Абдаладзе до ЗМІ. Він попросив не тільки грузинські видання, а й представництва Reuters, Associated Press і France Press в Грузії представляти фотоінформацію зарубіжним газетам і журналам з чорними квадратами замість облич чиновників.

Газета "Алія" також закликає всіх фоторепортерів і відеооператорів в знак підтримки заарештованих прийти не тільки на акції протесту, а й на всі прес-конференції та офіційні зустрічі в білих майках із зображенням фотокамери, перекресленої червоною смугою.

За ініціативою видання у вівторок увечері група грузинських журналістів та членів неурядових організацій збираються провести акцію біля будівлі парламенту з вимогою до влади зняти зі справи про затриманих фотографів гриф Секретно і надати громадськості конкретні матеріали проти затриманих фотографів.

Тим часом представник президента Грузії заявила, що Михайло Саакашвілі шокований затриманням фотографа своєї адміністрації.

"Це був великий удар і дуже сумний факт особисто для президента, але це конкретна кримінальна справа", - заявила прес-секретар Саакашвілі.

Нагадаємо, представника європейського фотоагентства EPA в Грузії Зураба Курцікідзе, фотографа прес-служби адміністрації президента Іраклія Геденідзе, його дружину, фотографа Натію Геденідзе і фотографа Георгія Абдаладзе, який працював за контрактом з МЗС Грузії, було затримано в ніч на 7 липня департаментом контррозвідки МВС Грузії.

Раніше МВС Грузії розповсюдило відео зі свідченнями особистого фотографа президента Саакашвілі Іраклія Геденідзе.

На ньому він повідомляє про те, що за гроші передавав іншому затриманому, фоторепортеру Європейського прес-фотоагентства EPA Зурабу Курцікідзе інформацію, пов'язану з президентом, яка не стосується його професійної діяльності. Курцікідзе своєї провини не визнав.

Читайте також:

У Грузії спалахнув шпигунський скандал, затримано фотографа Саакашвілі

Затриманих в Грузії фотографів підозрюють у "серйозному витоку інформації"

Суд Тбілісі помістив під варту на 2 місяці фотографів, звинувачених у шпигунстві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: