Грузинський бронетанковий батальйон оголосив непокору владі

Військовий заколот почався після того, як МВС країни оголосило про підготовку перевороту. Заколотники не висувають конкретних вимог.

Бронетанковий батальйон озброєних сил Грузії, розквартирований в містечку Мухровані, оголосив непокору владі.

Про це повідомив міністр оборони Грузії Давід Сихарулідзе.

"Сьогодні вранці, удосвіта, окремий бронетанковий батальйон вийшов з підпорядкування і оголосив про заколот. До цього часу там знаходяться і цивільні особи, які мають зв'язок з батальйоном. На місці також знаходяться командири окремих батальйонів, які також оголосили непокору і заколот", - заявив міністр оборони Грузії, який також знаходиться в даний момент в Мухровані.

За його словами, до цього часу заколот у військовій частині продовжується, діє оперативний штаб, на місці знаходяться представники міністерство оборони і правоохоронних органів, які ведуть переговори з військовими. Периметр військової бази контролює грузинська військова поліція.

Як підкреслив Сихарулідзе, він особисто намагався увійти до частини й провести переговори, але зробити цього не вдалося.

"Ми поговорили з ними. Переговори продовжується і наші пропозиції їм відомі. Якої-небудь конкретної вимоги вони не висували. Ми закликаємо всіх військових осіб припинити заколот", - заявив Сихарулідзе і додав, що вказані командири батальйонів звільнені з посад.

За його словами, заколот почався після того, як МВС Грузії оголосило про розкриття змови щодо підготовки військового перевороту.

"Військова змова була масштабною і була направлена зокрема проти планованих у Грузії навчань НАТО", - заявив Сихарулідзе.

Навчання НАТО Cooperative Longbow 09/Cooperative Lancer 09 пройдуть з 6 травня по 1 червня в Грузії. Росія назвала їх"відвертою провокацією, яка може мати негативні наслідки".

Від навчань відмовилися вже Казахстан, Естонія, Латвія, Сербія та Молдова.

Як повідомлялося, МВС Грузії заявило, що розкрило спробу  озброєного перевороту в Грузії.

"За даними міністерства, організаторами перевороту є колишні високопоставлені урядовці міністерства оборони, які були пов'язані зі спецслужбами Росії", - заявив глава інформаційно-аналітичного департаменту МВС Грузії Шота Утіашвілі.

Надані МВС грузинським телекомпаніям відеоматеріали свідчать, що організатори обговорюють деталі організації бунту. Йдеться про ліквідацію високопоставлених представників влади Грузії. Серед організаторів згадуються колишній глава Міноборони Георгій Каркарашвілі і високопосадові особи.

Читайте також:

Росіяни в Грузії готували військовий переворот

Бельгія наказала двом російським дипломатам якнайшвидше залишити країну

Росіяни контролюють кордон Абхазії з Грузією

Мєдвєдєв: НАТО готує в Грузії провокацію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: