Грузинський офіцер-втікач: Саакашвілі готує нову війну

36-річний грузинський прикордонник, який втік до Росії, розповів про політику Саакашвілі російським ЗМІ.

Грузинський лейтенант Алік Бжанія, який втік до Росії і попросив там політичного притулку, пояснює свій вчинок тим, що не бажає брати участь в черговій війні проти Абхазії і Південної Осетії, яку, на його думку, готує грузинське керівництво.

"Більша частина (мого вчинку) пояснюється тим, що Михайло Саакашвілі йде цим курсом, знову збирається почати війну з Абхазією і Південною Осетією. Я не хочу і не збираюся воювати з Росією... з моїми братами", - заявив він на прес-конференції в Москві.

Бжанія також заявив, що боїться за своїх батьків. "Буде тиск на моїх батьків з боку спецслужб... батьків я хочу вивезти до Росії", - сказав він.

За його словами, останній раз він зв'язувався телефоном зі своєю матір'ю після того, як залишив місце служби в місті Поті 23 травня. Тоді він повідомив їй, що на місяць поїхав у відрядження.

Лейтенант розповів, що зустрічав у військово-морських силах республіки багатьох офіцерів, які, також як і він, не згодні з внутрішньо та зовнішньополітичним курсом Грузії. Проте, зазначив Бжанія, вони вимушені мовчати.

"Якби хто-небудь сказав би хоч слово, одразу вилетить з роботи і потрапить до в'язниці. Там нічого взагалі не можна говорити. Телефони також прослуховуються", - заявив Бжанія.

Історія лейтенанта-втікача набула широкого розголосу в Росії. Водночас грузинські ЗМІ пишуть, що ця інформація є "російською вигадкою, яка в черговий раз посмішила грузинських читачів".

Грузинський ресурс "Грузія Online" називає Бжанію не інакше як "клоуном" і висловлює припущення, що того завербували через сайт "Одноклассники" ще до серпневої війни 2008 року. "Цілком має право на життя версія про те, що друзі запропонували йому переїхати до Росії на ПМЖ, обіцяючи йому надати допомогу в облаштуванні", - пише сайт.

В будь-якому випадку, офіцер-перебіжчик став новим витком у заплутаних відносинах Росії та Грузії. Нагадаємо, після війни в Південній Осетії в серпні 2008 року Грузія розірвала дипломатичні відносини з Росією у відповідь на визнання Москвою незалежності Абхазії і Південної Осетії.

З того та іншого боку неодноразово лунали заяви про приготування до нових бойових дій. Президент Грузії Михайло Саакашвілі стверджує, що війни хочуть росіяни. За його словами, Москва хоче позбавитися Грузії. "Путін відкрито заявив про це: НАТО має забути про нас", - сказав Саакашвілі.

Читайте також:

Грузинський офіцер попросив політичного притулку в Росії

Саакашвілі: Росія хоче нової війни

МЗС Грузії: Москва страждає маніакально-депресивним психозом

Кремль порадив Саакашвілі звернутися до лікаря

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: