Грузинський солдат розповів про жахи осетинського полону

Колишній полонений танкіст Безо, котрий провів два тижні в осетин, втратив зуби і отримав орден.

Грузинський солдат розповів про два тижні, проведені у полоні в осетин під час торішньої грузино-російської війни.

25-річний грузинський танкіст Безо потрапив у полон до осетинів і вижив лише тому, що його хотіли обміняти на полонених, захоплених грузинами, пише німецький часопис Stern.

7 серпня 2008 року солдат-контрактник, командир танку Т-72, був на чергуванні в казармі в Тбілісі. Вночі їх підняли, оголосивши, що почалися навчання. Близько півночі з розташування частини вийшли 26 танків.

Лише при підході до південноосетинського кордону, за словами Безо, вони зрозуміли, що почалася війна - вибухи стали все чутнішими. "Ми були абсолютно не підготовлені. Чітких наказів не було, ніхто нам не пояснив, куди ми повинні рухатися, - у нас і карти місцевості-то не було", - згадує грузинський солдат.

Час від часу вони по рації отримували координати ворожих об'єктів. За словами грузинського солдата, їх танк стріляв шість разів - куди потрапляли випущені ним снаряди, він не знає. З настанням дня їх конвой ставав все менш чисельним, а в якийсь момент танк Безо залишився один.

Вранці 10 серпня обхідними дорогами танк виявився в Цхінвалі. Те, що цей район перейшов під контроль російської армії і південноосетинських формувань, Безо і його товариші не знали. Так його команда потрапила в полон, одному солдатові удалося врятуватися втечею.

Вони виявилися в кільці з 30 чоловік - здебільше цивільних, розповідає Безо. Ненависть цих людей було не стримати - багато хто з них не знав, що стало з близькими, а, з чуток, грузинські військові розстрілювали машини з біженцями.

Водій вантажівки, в яку посадили Безо, без слів видер йому плоскогубцями верхні передні зуби і перебив пальці на правій руці. На мосту автомобіль зупинився. Озброєні люди, тримаючи Безо за ноги, опустили його головою у воду - вони не вимагали інформації, не ставили питань. Їм подобалося просто бачити, що він боїться. Потім в підвалі його прив'язали до стільця і били по обличчю до тих пір, поки очі зовсім не заплили і він не перестав розрізняти предмети.

Безо втратив орієнтацію в часі і просторі. Він не знав, що президент Грузії Михайло Саакашвілі капітулював перед російською військовою силою і його армія залишила Цхінвалі. З настанням ранку Безо перевезли в інше село, де його зв'язаним виставили на вулицю: кожен міг підійти і плюнути в нього або вдарити - навіть діти.

Докази правдивості історії, розказаної Безо - шрами на ногах, нерухомі пальці на правій руці та нові зуби, вставлені на місце вибитих. Своїм порятунком Безо зобов'язаний осетинові, який, правда, зробив це не із співчуття, а у власних інтересах. В Інала, як представився той чоловік, в чий будинок помістили Безо, було двоє братів в грузинському полоні. Він сподівався на обмін полоненими. "Молися, аби мої брати були живі. Інакше помреш і ти", - говорив він.

23 серпня Безо випустили - обмін відбувся. Сьогодні Безо продовжує службу в грузинській армії. Його командири зробили вигляд, що нічого не сталося: психолога солдат так і не побачив - лише зуби вставили безкоштовно.

За участь в програній війні Безо видали орден, який він не хоче носити.

Нагадаємо, 8 серпня виповнився рік з початку військового конфлікту між Грузією і Росією, підсумком якого стало визнання Москвою Абхазії і Південної Осетії незалежними державами.

Читайте також:

Російський літак обстріляв грузинський траулер з росіянами на борту

У Грузії започатковують свята, приурочені війнам з Росією

Абхазія: За вибухом в Сухумі стоїть Грузія

Путін: Керівництво Грузії саме винне в розвалі своєї країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: