Грузинським поліцейським дозволили стріляти в опозиціонерів

Парламент Грузії вніс зміни в законодавство, які тепер дозволяють стріляти нелетальною зброєю в опозиціонерів та ув'язнювати їх на 90 діб.

Парламент Грузії на позачерговому засіданні 11 липня прийняв законодавчий пакет, що робить більш жорсткими правила проведення мітингів, а також дозволяє поліцейським при необхідності застосовувати силу відносно протестувальників.

Основні зміни торкнулися законів "Про поліцію" і "Про збори та маніфестації", а також кодексу адміністративних правопорушень.

Так, відповідно до нового законодавчого пакету, поліцейським в певних ситуаціях дозволяється використовувати нелетальну зброю проти демонстрантів-порушників громадського порядку. Крім того, термін ув'язнення за адміністративне правопорушення збільшується з 30 до 90 днів.

Маніфестантам, у свою чергу, забороняється проводити збори і акції протесту біля низки адміністративних і суспільних будівель в радіусі 20 метрів. Крім того, вводиться заборона на блокування доріг різними конструкціями і транспортними засобами.

Практично всі опозиційні депутати висловилися проти обговорення нових поправок, а зрештою і зовсім бойкотували голосування. На думку опозиції, такі зміни, ініційовані правлячою більшістю, є кроком назад в демократичному процесі й орієнтовані на жорстке придушення акцій протесту опозиціонерів, що вимагають відставки президента Михайла Саакашвілі.

Нагадаємо, акції протесту опозиції продовжуються в Грузії з квітня 2009 року. Протягом цих місяців маніфестанти неодноразово вступали в зіткнення із співробітниками правоохоронних органів, а 6 травня поліцейські обстріляли опозиціонерів гумовими кулями. Слід зазначити, що не дивлячись на старання опозиції мітинги і акції протесту поки не принесли ніяких результатів. Саакашвілі, як і раніше, заявляє, що достроково залишати свою посаду не збирається.

Читайте також:

"Божевільний" Саакашвілі носить голубий годинник з кроликами

Саакашвілі: опозиція нанесла збитків більше, ніж бомбардування росіян

В офісах грузинських опозиціонерів виявлена прослушка

Бурджанадзе подала до суду на грузинський парламент

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: