Грузія чекає на провокації Росії в Чорному морі

Між Абхазією та Грузією спалахнув конфлікт на морі. Тбілісі категорично протестує, щоб у справу втручалася Росія.

Голова призначеного Тбілісі уряду Абхазії Гіоргія Барамія не виключає, що Росія спровокує певні інциденти на Чорному морі, в територіальних водах Грузії.

За його словами, на це вказують заяви як Москви, так і "окремих лідерів абхазьких сепаратистів", у зв'язку з початком спільного контролю територіальних вод Абхазії.

"Причиною роздратування Кремля і Сухумі сталі дії грузинської берегової охорони, яка за останній період затримала декілька судів, що перевозили контрабанду до Абхазії", - зазначив Барамія.

МЗС Грузії поширило у вівторок заяву, що Тбілісі має намір використати всі наявні правові і політичні можливості для припинення спроб Росії втрутитися у затримання грузинською стороною судів у водах Абхазії.

Раніше один з керівників Прикордонної служби ФСБ Росії Євгеній Інчин заявив, що берегова охорона ФСБ РФ спільно з абхазькими прикордонниками забезпечить безпеку судів, що заходять в територіальні води Абхазії.

За його словами, спільні дії в територіальних водах Абхазії передбачені угодою РФ з Абхазією про охорону кордонів.

"МЗС Грузії висловлює категоричний протест у зв'язку з черговими провокаційними намірами російської сторони, які слугують лише ескалації напруги", - наголосили у відомстві. Тбілісі зазначає, що подібні дії Росії будуть порушенням внутрішнього законодавства Грузії.

Останнім часом берегова охорона Грузії затримала декілька судів, що здійснювали перевезення до Абхазії.

Так, 17 серпня було затримано танкер Buket, що виходив з Туреччини до Абхазії. Екіпаж, 13 громадян Туреччини і 4 громадяни Азербайджану, за рішенням суду міста Поті був оштрафований на 66 тисяч ларі (близько 40 тисяч доларів), а капітан корабля (громадянин Туреччини) засуджений до 24 років ув'язнення. Сам танкер передано у власність держави.

Читайте також:

Грузія розцінюватиме роботу берегової охорони РФ в акваторії Абхазії як піратство

Грузія звинуватила Росію в екологічній окупації

Абхазія звинуватила Грузію в підготовці до війни

Росія заявляє, що Грузія збирає сили для нової війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: