Грузія готова розмістити у себе протиракетний радар США

У Грузії назвали цікавою пропозицію про розміщення в країні радару американської системи протиракетної оборони і висловили бажання обговорити цю пропозицію.

МЗС Грузії назвало цікавою і гідною уваги ініціативу сенаторів-республіканців США про розміщення в країні радару американської системи протиракетної оборони.

Як відомо, минулого тижня четверо американських сенаторів-республіканців надіслали главі Пентагону Роберту Гейтсу листа, в якому йдеться, що територія Грузії може стати ідеальним місцем для радару ПРО, спрямованого на Іран, а також може надати перевагу в захисті від ракет далекого радіусу дії в порівнянні з Туреччиною .

"Це нова ініціатива і тому я не можу сказати, що у грузинської сторони сформована будь-яка конкретна позиція з цього питання. Ця конкретна ініціатива сама собою цікава і гідна уваги з точки зору регіональної безпеки і стабільності", - заявив у понеділок, 7 лютий , заступник міністра закордонних справ Грузії Давид Джалаганія.

"Тому що мова йде про можливе розташування подібної техніки в Туреччині, вважаю, що ще рано робити які-небудь коментарі з цього питання", - зазначив представник зовнішньополітичного відомства Грузії.

Республіканці виступили з подібною ініціативою після того, як Анкара заявила, що Туреччина розмістить на своїй території американський радар, тільки якщо США пообіцяють не надавати інформацію з цього радару Ізраїлю. Туреччина хоче, щоб радар перебував під управлінням її військових, а також вимагає виключити будь-які згадки Ірану як країни, що являє головну ракетну загрозу і є метою протиракетних систем.

Нагадаємо, проти розміщення в країнах східної Європи елементів ПРО США різко виступає Москва. У свою чергу Вашингтон неодноразово заявляв, що не має наміру розвивати свою протиракетну систему таким чином, щоб вона створила загрозу ракетному потенціалу Росії.

Читайте також:

WikiLeaks оприлюднив таємну угоду США і Росії: британськіі військові таємниці потрапили до росіян

WikiLeaks: американська система ПРО беззахисна перед російськими ракетами

В Ізраїлі система ПРО діятиме через sms: "Увага, ракета падає тобі на голову!"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: