Грузія готується звинуватити Росію в геноциді черкесів

Тбілісі має намір створити Москві нові проблеми на Кавказі. Грузинські вчені встановили факти "знищення черкесів за етнічною ознакою".

Грузія збирається закликати Росію до відповіді, звинувативши в геноциді черкеського народу в XVIII - XX століттях.

За даними черкеських організацій, в результаті жорстокої політики Російської імперії на Кавказі за цей період загинули більше 400 тисяч черкесів і ще близько 500 тисяч були виселені (в основному на територію тодішньої Османської імперії). А на історичній батьківщині залишилося лише 80 тисяч.

Це питання грузинський парламент розгляне протягом осінньої сесії.

Раніше деякі черкеські організації вже пред'являли факти геноциду перед міжнародним співтовариством, але поки ще жодна країна не була готова їх підтримати.

Один з лідерів пропрезидентської більшості у парламенті Грузії Нугзар Циклаурі заявив тбіліським журналістам, що грузинські вчені, які працюють над архівними матеріалами, встановили факти "знищення черкесів за етнічною ознакою".

Зараз з цими матеріалами, за словами депутата, знайомляться європейські та американські фахівці. Свої висновки представить група дружби з народами Північного Кавказу в парламенті Грузії, після чого документи будуть передані парламентським комітетам з юридичних питань та у справах захисту прав людини. Потім питання має бути винесено на сесію. Паралельно планується скликати в Тбілісі міжнародну конференцію з проблем не тільки черкесів, але й інших кавказьких народів.

Водночас деякі грузинські політики, зокрема екс-прем'єр Тенгіз Сігуа, вважають розгляд парламентом Грузії черкеської проблеми "несвоєчасним та кон'юнктурним, враховуючи нинішні напружені відносини з Росією".

Читайте також:

Московський патріархат звинуватив українців у Голокості

Табачник: геноцид українців вигадали закордонні історики

Саакашвілі: Мєдвєдєв іде, і "поганий хлопчик" Путін повертається

Грузія побачила в діях Мєдвєдєва радянський цинізм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: