Грузія хоче позбавити Росію права голосу в ПАРЄ

За правилами ПАРЄ, для винесення пропозиції на обговорення необхідно 20 підписів парламентаріїв.

Грузинська делегація внесла на цьому тижні в ПАРЄ пропозицію позбавити делегацію Росії права голосувати на майбутній в кінці вересня осінній сесії Асамблеї, повідомив представник делегації Грузії Георгій Габашвілі.

"Коли точно внесли, я не знаю, сам перебуваю на засіданні, але керівник делегації грузинської повинен був внести на цьому тижні", - сказав він.

Габашвілі не виключив, що внесення пропозиції могло статися і в п'ятницю. "Можливо, і в п'ятницю внесли, а може, і в четвер, але рішення з цього питання було вже прийнято, залишилося питання процедур", - уточнив він.

За правилами ПАРЄ, для винесення пропозиції на обговорення необхідно 20 підписів парламентаріїв.

Під документом стоїть 70 підписів, причому лідери у списку - депутати від Польщі і Литви - 16 і 8 відповідно підписів. Крім того, документ підписали парламентарі від Данії, Великобританії, Чехії, Швеції, Болгарії, України, Естонії, Латвії, Фінляндії, Австрії, Ісландії, Ліхтенштейну, Італії, Боснії і Герцеговини, Румунії, Бельгії, Німеччини, Іспанії, Туреччини, Ірландії, Угорщини і навіть Монако.

Автори документу звинувачують Росію в невиконанні резолюції ПАРЄ 1633 (2008 рік) та 1647 (2009 рік) і закликають "дати відповідь політики, заснованої на силі і провокації".

Відзначимо, що раніше моніторингова комісія ПАРЄ не підтримала пропозицію у зв'язку з подіями в Південній Осетії в 2008 році позбавити Росію права голосу на майбутній у кінці вересня осінній сесії, йшлося у заяві глави російської делегації Костянтина Косачева.

В ході осінньої сесії ПАРЄ буде розглядатися доповідь комісії про виконання Москвою і Тбілісі положень торішньої жовтневої резолюції.

Як заявив Косачев, за позбавлення російської делегації повноважень проголосували вісім членів комісії, проти - 21.

Читайте також:

Грузія чекає на провокації Росії в Чорному морі

Грузія розцінюватиме роботу берегової охорони РФ в акваторії Абхазії як піратство

Грузія звинуватила Росію в екологічній окупації

Росія заявляє, що Грузія збирає сили для нової війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: