Грузія лютує: лідер Абхазії відкрито розповів про російський "фашизм"

Грузія обурена заявою президента Абхазії Сергія Багапша про те, що за рішенням спільної російсько-абхазької комісії скарги громадян РФ грузинського походження на позбавлення їх майна в Абхазії розглядатися не будуть.

Грузія звинуватила Росію в розподілі своїх громадян за етнічною ознакою і у "фашизмі". У Тбілісі загрожують подати скаргу на рішення, оприлюднене Сергієм Багапшем, в міжнародні інстанції, зокрема, це питання грузинська сторона обіцяє підняти на найближчому засіданні ПАРЄ.

Зазначимо, грузинські офіційні особи обурені заявою президента Абхазії Сергія Багапша про те, що за рішенням спільної російсько-абхазької комісії скарги громадян РФ грузинського походження на позбавлення їх майна в Абхазії розглядатися не будуть.

Рішення переглянуть лише після того, як Грузія компенсує Абхазії 13 млрд доларів збитку, який був заподіяний республіці у війні 1992-1993 років, пояснив абхазький лідер.

Як говориться в офіційній заяві МЗС Грузії, опублікованій на сайті відомства, "дане рішення явно свідчить, що Росія, в обхід внутрішнього законодавства та норм і принципів міжнародного права, здійснює дискримінацію власних громадян за етнічною ознакою".

Як наголошується в заяві, "міжнародне співтовариство одностайно підтримує безумовне і гідне повернення вимушено переміщених осіб з Абхазії, Грузія і Цхінвальського регіону Південної Осетії і недоторканність їх майна на окупованих територіях.

Як констатують у грузинському МЗС, "на цьому тлі діяльність так званої" комісії "на окупованій території Грузії повинна бути кваліфікована, як поділ награбованого майна двома кримінально-фашистськими бандами".

Нагадаємо, засідання створеної минулого року російсько-абхазької комісії, на якому було прийнято рішення, через яке, власне, і розгорівся скандал, відбулося ще 30 грудня. Комісія займається розглядом майнових претензій росіян, які, виїхавши в 90-х роках з Абхазії, нині виявляють бажання повернутися на батьківщину.

В свою чергу, влада відмовляється повертати їм житло, мотивуючи це тим, що протягом 15-20 років громадяни РФ не платили за комунальні послуги і не доглядали за квартирами.

Заява Багапша викликала велике обурення в Тбілісі. Глава грузинського МЗС Грігол Вашадзе назвав комісію "кримінальної бандою, яка відмовилася розглядати скарги громадян РФ за етнічним принципом тільки тому, що вони грузини. Це справжній фашизм!" - Констатував Вашадзе.

Тим часом грузинські експерти не виключають, що офіційний Сухумі просто "підставив" Росію, спочатку отримавши обіцянку, що скарги громадян РФ грузинського походження розглядатися взагалі не будуть, а потім наполігши на створенні спільної комісії.

Нагадаємо, що раніше зі схожими майновими проблемами в Абхазії зіткнулися і російські вихідці з республіки. Скарги росіян влада відмовлялася задовольняти. Проте ЗМІ писали, що насправді абхази бояться, що повернення майна російським громадянам створить умови для повернення в республіку тисяч грузинських біженців.

Взимку минулого року російський МЗС навіть направив до Сухумі ноту, в якій висловив "серйозну заклопотаність численними випадками відчуження у російських громадян їх власності в Абхазії". Після визнання Росією Абхазії ціни на житло в республіці почали стрімко рости. Багато колишніх мешканців Абхазії, що втекли в 90-х в ході військового конфлікту, захотіли повернутися.

Відзначимо, що це не перше звинувачення на адресу Росії з боку Грузії щодо обмеження прав грузинів і представників інших національностей. Так, в минулу середу президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що російські миротворці в Абхазії, крім грузинів, також ображають греків, естонців і євреїв.

Читайте також:

Саакашвілі: Росія зводить в Абхазії Берлінську стіну

Сенат США назвав Росію окупантом і закликав Обаму озброїти Грузію

Саакашвілі заявив, що Росія довела Абхазію до абразії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: