Грузія: Мєдвєдєв залякує Україну

Грузинські політики вважають, що Мєдвєдєв своїми заявами налаштовує український народ на прозахідні настрої, що невигідно Росії перед виборами.

Кремль не враховує помилок, допущених відносно Грузії, і повторює їх у випадку з Україною, відверто залякуючи цю країну. Так прокоментували деякі грузинські політики вислову президента Росії Дмитра Мєдвєдєва на адресу України і дій її керівництва.

Зокрема, голова комітету з євроінтеграції парламенту Грузії Давид Дарчиашвілі повідомив телекомпанії "Руставі 2", що "Кремль продовжує амбітну політику відносно своїх сусідів, дивиться на них звисока, не розуміючи, що це рано чи пізно призведе до кризи в міжнародних відносинах, яка, у результаті, відіб'ється на внутрішньому положенні країни (Росії)", — сказав він.

Як показує історія, підкреслив Дарчиашвілі, "сусідні країни, якщо до них так відноситься імперія, не стануть довірливішими і не проводитимуть інтереси Росії". "Все станеться навпаки. Така поведінка контрпродуктивна для національних інтересів самої Росії", — вказав він.

Мова зайшла також про можливі плани Кремля розповсюдити абхазький і південноосетинський сценарій на Крим. "Я цього не виключаю, оскільки уроків вони не витягують, і в їхній політиці очевидні ревізіоністські й імперіалістичні тенденції. За словами можуть послідувати справи. Неадекватність слів і дій лише прискорить кризу, про яку я говорив. У Росії це викличе дуже серйозні явища, що буде погано для майбутнього цієї країни", — упевнений політик.

"За всією логікою Кремля, — вважає він, — стоїть одне: логіка залякування. Кремль вважає, чим грубіше він говорить з сусідами, чим провокаційніші його дії, тим більше він залякає своїх сусідів і втягне їх в реалізацію своїх інтересів. Але якщо станеться навпаки, під час майбутніх президентських виборів на Україні населення буде налаштоване ще більш антиросійськи, що дасть більше можливостей прозахідним силам. Тобто результат, як і у випадку з Грузією, буде зворотним".

Нагадаємо, сьогодні вранці, 11 серпня, Мєдвєдєв висловив "глибоку заклопотаність нинішнім, без перебільшення, кризовим станом російсько-українських стосунків". "Проблеми у двосторонній співпраці, звичайно, існували і раніше. Це було природно для ситуації після розпаду Радянського Союзу, коли довелося налагоджувати стосунки між двома суверенними державами. Проте те, що ми спостерігаємо в роки Вашого президентства, не можна сприймати інакше, як відхід української сторони від принципів дружби і партнерства з Росією, закріплених у Договорі 1997 року", - говориться в посланні Мєдвєдєва до Ющенка.

Читайте також:

Янукович пообіцяв Росії нормальні відносини

Кремль: Україна отруїла наші двосторонні відносини

Кремль не дозволить Україні переписувати спільну історію

Росія не відчуває необхідності давати Україні кредит

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: