Грузія на межі військового перевороту. Саакашвілі ввів надзвичайний стан

Через бунт бронетанкового батальйону президент Грузії ввів у всіх частинах надзвичайний стан. Саакашвілі особисто прибув на базу заколотників.

Через спробу військового перевороту в Грузії президент Михайло Саакашвілі оголосив про введення режиму надзвичайного стану в усіх військових частинах країни.

Саакашвілі заявив, що заколот військових став спробою зірвати навчання НАТО і завірив співгромадян у тому, що ситуація в Грузії вже взята під контроль.

Саакашвілі також особисто прибув до військової частини у Мухровані для проведення переговорів.

Презилент запевнив, що Грузія не піддалася на провокацію Росії, в країні збережений порядок і стабільність.

За його словами, інцидент в Мухровані стався "напередодні двох найважливіших подій - навчань НАТО і саміту ЄС в Празі, де повинна бути підписана програма "Східне партнерство".

"Перед цими подіями Росія в три рази збільшила свою військову присутність в Грузії, що було розраховано на масові безлади і це було направлено проти демократії та проти інтеграції Грузії до євроатлантичних структур", - вважає Саакашвілі.

За його словами, в цій ситуації керівництво Грузії поводилося стримано. "Ми вчинили так, як вчинили б багато європейських країн. Ми не допустили провокацій, і за це я дякую всім відповідальним і політичним силам Грузії і ще раз висловлюю готовність до співпраці з ними", - сказав Саакашвілі.
Він пообіцяв строго не карати бунтівників в бронетанковому батальйоні.

"Бунтівникам даний час скласти зброю. Якщо вони ухвалять це рішення добровільно, їх доля буде пом'якшена. З ними ведуться переговори", - додав президент.

За словами Саакашвілі, "в цій ситуації беруть участь колишні гвардійці, які намагалися організувати безлади у Грузії, направлені проти безпеки країни, проти демократичної системи і нашого майбутнього". "Це виклик конституційному порядку і стабільності в Грузії", - сказав грузинський президент.

Про викриття спроби державного перевороту в Грузії МВС республіки заявило 5 травня. Грузинські поліцейські сказали, що їм вдалося затримати декілька офіцерів - організаторів змови, серед яких сім генералів. Вони, за версією офіційного Тбілісі, одержали гроші на заколот з Росії.

В той же час колишній міністр оборони країни Гія Каркарашвілі, чиє прізвище називалося серед можливих організаторів заколоту, заявив, що не вірить заявам про путч, що готувався.

"Грузія сьогодні знаходиться в руках хворих людей, які самі пишуть сценарій, самі грають, потім знімають фільм і показують суспільству для навіювання страху", - сказав він.

Незабаром після цього представники Міноборони Грузії заявили про непокору Тбілісі командирів Мухрованської військової бази, де дислокуються спецназ і бронетанковий батальйон. За останніми даними, на базу прибула важка військова техніка. 

Керівництво Мухрованськой військової бази заявило, що не "може спокійно дивитися на розвал країни", проте втручатися в політичне протистояння в Грузії не має наміру.

Навчання НАТО Cooperative Longbow 09/Cooperative Lancer 09 пройдуть з 6 травня по 1 червня в Грузії. Росія назвала їх "відвертою провокацією, яка може мати негативні наслідки".

Від навчань відмовилися  Казахстан, Естонія, Латвія, Сербія та Молдова.

Читайте також:

Командувач сухопутними військами Грузії веде переговори з бунтівниками

Грузинський бронетанковий батальйон оголосив непокору владі

Росія готувала в Грузії військовий переворот

Росіяни контролюють кордон Абхазії з Грузією

ВідеоГрузія на межі військового перевороту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: