Грузія не буде розміщувати біля Абхазії і Південної Осетії більше одного батальйона

Міністерство оборони Грузії погодилося не розміщувати в межах 15 кілометрів від адміністративного кордону Абхазії і Південної Осетії збройних сил більше за один батальйон.

Міністерство оборони Грузії погодилося не розміщувати в межах 15 кілометрів від адміністративного кордону Абхазії і Південної Осетії збройних сил більше за один батальйон. Про це говориться в меморандумі про обмін інформацією і створенні зон обмеженого озброєння на прилеглих до Абхазії і Південної Осетії територіях, підписаному 26 січня в Тбілісі місією спостерігачів Євросоюзу з міністерством оборони Грузії.

Як сказано в повідомленні місії, поширеному в четвер в Тбілісі, в меморандумі записано, що міністерство оборони Грузії погодилося не розміщувати в межах 15 кілометрів від адміністративного кордону Абхазії збройні сили більше за один батальйон. На кордоні з Південною Осетією на деяких ділянках буферна зона складає близько 15 кілометрів, в основному в південній частині, в інших частинах - менше 15 кілометрів.

Міністерство оборони Грузії також погодилося не розміщувати в цих районах озброєння калібром більше 120-мм і більше п'яти бойових систем або бронетехніку з озброєнням від 60 до 119-мм. калібру.

"З врахуванням обмежень, на цих територіях грузинська армія не зможе розміщувати артилерійські системи, - говориться в повідомленні місії. - При такому озброєнні неможливо буде здійснити наступальні операції".

Міністерство оборони Грузії також заздалегідь повинне інформувати місію ЄС про всі заплановані військові навчання, у тому числі, за участю сил, що перевищують чисельність контингенту батальйону. Спостерігачам ЄС буде наданий доступ на всі військові об'єкти Грузії, при умові, що місія о раніше повідомить про це міністерство оборони.

Як заявив керівник місії спостерігачів Євросоюзу Ханс Йорг Хабер, він вітає дії Грузії, які є "сміливим, але однобічним кроком". За його словами, Росія також повинна наслідувати приклад Грузії.

"Ми повинні використовувати всі можливості, аби залучити Росію дуже серйозно розглянути варіанти у відповідь кроків і забезпечити прозорість своїх військ в Південній Осетії і Абхазії, а також відійти від адміністративних кордонів так само, як грузини роблять це в рамках цієї домовленості", - сказав Хабер.

Читайте також:
Грузія не віддасть РФ сержанта Глухова
ПАРЄ: Грузія виконала більше вимог, ніж Росія
Москва почала делімітацію кордонів з Абхазією і Південною Осетією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: