Грузія не збирається пускати Росію у СОТ

Вступ до Світової організації торгівлі тієї або іншої країни можливий лише за згодою всіх її членів. Грузія увійшла до СОТ у 2000 році і тепер є єдиною перешкодою для Росії.

 Грузія погрожує заблокувати вступ Росії до Світової організації торгівлі (СОТ). У Берні тривають переговори РФ і Грузії з цього приводу, і, як повідомляється, жодна з вимог Тбілісі не влаштовує Москву.

Як відомо, відповідно до статуту СОТ, вступ в організацію тієї або іншої країни можливий лише за згодою всіх її членів. Грузія увійшла до СОТ у 2000 році і тепер є єдиною перешкодою для Росії. Причому судячи з недавніх заяв грузинських політиків, в Тбілісі налаштовані не відступати від обраної лінії.

"Ми будемо шукати варіанти. Один з можливих - придністровський ", - зазначив заступник голови комітету парламенту Грузії з міжнародних справ Гіоргі Канделакі напередодні початку переговорів.

Під придністровським варіантом мається на увазі моніторинг зовнішнього периметра кордонів Абхазії і Південної Осетії міжнародними організаціями або місією ЄС. Ця схема випробувана і працює в Придністров'ї.

Проте російська сторона відкинула цей варіант. "Хіба місія ЄС може знаходитися, скажімо, на абхазькому кордоні і не спілкуватися з абхазькою владою, яка не визнана Євросоюзом?" – заявив представник російської переговорної групи.

Спочатку в Тбілісі наполягали на допуск до кордону РФ з Абхазією і Південною Осетією грузинських митників. Проте такі пропозиції в МЗС РФ назвали зовсім нереалістичними, відзначивши, що подібні питання варто було б обговорювати не з Росією, а з владою Абхазії та Південної Осетії.

Крім цього, на різних етапах переговорів Грузія вимагала від Росії скасувати фактичну торговельну блокаду і відкрити російський ринок для збуту грузинської сільськогосподарської та алкогольної продукції, а також відновити в повному обсязі транспортне сполучення. Втім, ці умови грузинська сторона відклала, вважаючи, що ці протиріччя згодом будуть згладжені в рамках правил СОТ, якщо Росія взагалі увійде в організацію.

Допомога в пошуках компромісу очікується від США, головну роль у цьому може зіграти віце-президент США Джозеф Байден, що вважається "особистим другом Михайла Саакашвілі" і має на нього певний вплив.

8 березня Байден прибув з триденним візитом до Москви і вже обговорив перспективи російського членства у СОТ з президентом Дмитром Мєдвєдєвим. Американський гість запевнив, що США твердо підтримують вступ Росії до СОТ. Поки, втім, не видно, щоб це пом'якшило позиції Тбілісі.

Читайте також:

Росія відмовилася гарантувати Грузії ненапад

Європарламент визнав Абхазію і Південну Осетію окупованими територіями

Молдова поскаржилася на Україну в СОТ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: