Грузія остаточно вийшла з СНД

Грузія остаточно розірвала відносини з СНД виходом з Міжпарламентської асамблеї Співдружності.

Грузія в п'ятницю, 22 січня, залишає Міжпарламентську асамблею СНД і тим самим остаточно розриває всі відносини з Співдружністю незалежних держав.

Формальна процедура виходу Грузії з СНД завершився 18 серпня 2009 року.

Проте, як заявили в апараті грузинського парламенту, вихід Грузії з Міжпарламентської асамблеї СНД 22 січня поточного року був пов'язаний з вирішенням ряду процедурних питань.

Грузинська делегація не брала участі в роботі МА СНД з серпня 2008 року.

Нагадаємо, президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив про вихід країни з СНД 12 серпня 2008 року, незабаром після початку військових дій на Кавказі. Вже 14 серпня грузинський парламент підтримав відповідне рішення глави держави і припинив дію угоди про створення СНД від 8 грудня 1991 року, рішення Ради глав держав СНД про прийняття Статуту СНД від 22 січня 1993 року і Договору про створення Економічного союзу від 24 вересня 1993 року.

18 серпня МЗС Грузії направив до виконкому СНД ноту про вихід із співдружності, а 9 жовтня 2008 року рада глав МЗС країн СНД ухвалила формальне рішення про припинення членства Грузії в Співдружності.

Співдружність Незалежних Держав (СНД) виникла після розпаду СРСР. У СНД входять 12 держав. Декларація про створення СНД була підписана 21 грудня 1991 року в Алма-Аті керівниками Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану та України.

Грузія вступила до СНД останньою з республік колишнього СРСР. Вступ Грузії до Співдружності було оформлено рішенням глав держав від 3 грудня 1993 року, прийнятим у зв'язку зі зверненням глави грузинської держави Едуарда Шеварднадзе від 8 жовтня 1993 року. З республік колишнього СРСР у СНД не увійшли Латвія, Литва, Естонія.

Читайте також:

Грузинська опозиція: Саакашвілі грубо втрутився в українські вибори

Ахмадінежад порадив Грузії не вступати в НАТО

Саакашвілі розповів про грузинських спостерігачів та перспективи України

Грузія представить проект газогону в обхід Росії 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: