Грузія представить проект газогону в обхід Росії

На енергетичному саміті в Батумі Грузія представить новий проект газогону для транспортування газу до Європи в обхід Росії.

Грузія має намір офіційно заявити про новий маршрут транспортування каспійського газу до Європи в обхід Росії.

Про це повідомив глава уряду республіки Ніка Гілаурі перед відкриттям в Батумі Міжнародної енергетичної конференції.

"Ми вперше представимо нові маршрути транспортування газу через Грузію до Румунії, Болгарії і України", - сказав він, підкресливши, що нові проекти транзиту газу "мають великі перспективи".

При цьому прем'єр відзначив, що новий проект буде оформлений в офіційних документах, після чого розпочнеться безпосередня робота над альтернативними варіантами транспортування.

"На першому етапі мова йде про азербайджанський газ, а в майбутньому можливе підключення до проекту також туркменського і казахстанського газу", - сказав Ніка Гілаурі.

Він підкреслив, що на конференції обов'язково піде мова про проект Nabucco, який "вже має міжнародну підтримку і буде реалізовано".

"Однак для нас мають важливе значення і нові альтернативні транспортні шляхи з диверсифікації поставок енергоносіїв Каспію до Європи", - заявив прем'єр.

У роботі конференції беруть участь делегації Грузії, Азербайджану, Казахстану, Туркменістану, України, Білорусі, Румунії, Болгарії, Туреччини, Литви, а також Євросоюзу.

Як повідомлялося, спочатку в Батумі планувалося проведення міжнародного енергосаміту за участю президентів Азербайджану, України, Польщі, а також глав країн Балтії. Однак в останній момент стало відомо, що вони не приїдуть до Грузії, у зв'язку з чим проводиться конференція.

Тим часом, заступник міністра закордонних справ Грузії Давид Джалаганія повідомив журналістам, що саміт з питань розвитку Південного енергетичного коридору все ж таки відбудеться.

"Сьогоднішня конференція підготує конкретні документи для підписання президентами ряду країн, які зацікавлені у здійсненні проекту з транзиту енергоносіїв Каспію до Європи по Південному коридору", - сказав він.

Читайте також:

Порошенко запропонував розширити українську ГТС

Берлусконі: наша мета - не пропускати газогін через Україну

"Газпром" позбавлять контролю над "Південним потоком"

Транспортування газу в обхід України обійдеться Росії втричі дорожче

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: