Грузія пропонує "оголосити Абхазію зоною вільною від зброї"

Найбільш прийнятною моделлю було б введення до Абхазії міжнародних поліцейських сил для забезпечення безпеки населення.

Тбілісі виступає з ідеєю оголосити Абхазію зоною, вільною від зброї. "В той час, коли Росія має намір створити свої військові бази в Абхазії, ми виступаємо з ініціативою оголосити Абхазію зоною вільною від зброї", - заявив у вівторок держміністр з питань реінтеграції Темур Якобашвілі. За його словами, на території Абхазії не повинні знаходитися російські збройні сили.

"Ми зобов'язалися, що не введемо до Абхазії наші війська", - сказав Якобашвілі. Він вважає, що найбільш прийнятною моделлю було б, у тому числі і для абхазів, ввести до Абхазії міжнародні поліцейські сили для забезпечення безпеки населення.

Нагадаємо, 1 лютого 2009 року міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія розраховує найближчим часом підписати угоду з Абхазією про співпрацю у військовій області.

Як повідомлялося, Росія планує створити свої військові бази в Абхазії. Зокрема, Росія хотіла б розмістити в Абхазії близько 20 літаків, у тому числі винищувачів Су-27, штурмовиків Су-25 і військово-транспортних літаків. Крім того, в районі абхазького порту Очамчира планується улаштувати пункт базування кораблів Чорноморського флоту ВМС Росії. Раніше міністр закордонних справ Абхазії Сергій Шамба запропонував улаштувати в Очамчирі пункт базування кораблів або базу Чорноморського флоту.

Читайте також:
У Грузії колишього російського олігарха попросили піти з держпосади
США не будуть розміщати військові бази в Грузії
США готується розміщати військові бази в Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: