Грузія просить Конгрес США визнати російську окупацію

Подібну резолюцію вже ухвалив Сенат

Грузія розраховує на те, що Конгрес США ухвалить резолюцію про окупацію грузинської території Росією, заявив віце-спікер парламенту Грузії Гіоргі Церетелі під час візиту в США.

За його словами, в ході візиту він вже провів зустрічі в Держдепартаменті, Сенаті та Конгресі США, де вів переговори з даної тематики.

"Сенат США вже прийняв подібну резолюцію, визнавши окупацію Грузії Росією. Тепер аналогічний документ підготовлений і в Конгресі США", - зазначив він.

За словами Церетелі, в ході зустрічей американські конгресмени висловлюють підтримку Грузії і готовність прийняття документа. Він підкреслив, що окрім політичної підтримки, в документі закладено також постулати про необхідність економічної підтримки і посилення режиму вільної торгівлі між США та Грузією.

Верховна Рада Республіки Південна Осетія проголосив незалежність республіки 29 травня 1992, в ході збройного конфлікту з Грузією.

Абхазія проголосила незалежність після війни з Грузією 1992-1993 рр.. Її конституція, в якій республіка проголошувалася суверенною державою і суб'єктом міжнародного права, була прийнята Верховною Радою Республіки Абхазія 26 листопада 1994 року.

До другої половини 2000-х ці держави були ніким не визнані.

У 2006 році Абхазія і Південна Осетія визнали незалежність один одного, крім того, їх незалежність була визнана невизнаним Придністров'ям.

Ситуація з міжнародним визнанням змінилася після війни в Південній Осетії в серпні 2008 року. Після конфлікту незалежність обох республік була визнана Росією. У відповідь парламент Грузії прийняв постанову "Про окупацію Російською Федерацією територій Грузії".

Читайте також:

ЗМІ: Саакашвілі налаштовує Кавказ проти Росії, тікаючи від США

Південна Осетія закрила кордон з Грузією на добу

Росія дізналася про "чергову авантюру" Грузії у Південній Осетії

Міжнародний суд відмовився розглядати позов Грузії до Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: