Грузія різко відреагувала на вибори до російської Держдуми на окупованих територіях

Жителі Абхазії і Південної Осетії були внесені до виборчих списків федеральних областей.

Росія порушила міжнародне право і незаконно відкрила 21-ну виборчу дільницю на окупованих територіях Грузії на виборах до Державної думи. Про це йдеться в заяві МЗС Грузії.

Згідно з документом, постановою голови ЦВК Росії у списки виборців внесли 114 тисяч жителів Абхазії і Південної Осетії, передає Радіо Свобода.

"Жителі Абхазії і Південної Осетії внесені до виборчих списків федеральних областей Росії і будуть голосувати за мажоритарних кандидатів в депутати від відповідної федеральної області Росії", – зазначають дипломати.

"Москва грубо порушила фундаментальні норми міжнародного права", - додали вони.

Крім того, офіційний Тбілісі наголосив, що жителі Абхазії і Південної Осетії абсолютно незаконно брали участь і в попередніх парламентських і президентських виборах Росії 2011-2012 років.

Грузія закликала міжнародне співтовариство "дати відповідну оцінку і відреагувати на чергові незаконні дії Росії в окупованих нею регіонах, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності Грузії".

Громадяни Росії, які проживають в Тбілісі та інших регіонах країни, могли взяти участь в голосуванні на виборах до Державної думи, але лише в тому випадку, якщо вони виїхали з Грузії в інші країни, в тому числі у Вірменію, де відкриті виборчі дільниці. Як відомо, між Росією і Грузією немає дипломатичних відносин через війну 2008 року, внаслідок якої РФ окупувала Абхазію і Південну Осетію.

ВідеоСучасність та прогнози: у Росії закінчуються вибори у Державну думу

Нагадаємо, що в неділю, 18 вересня, в Росії відбулося голосування на виборах до нижньої палати парламенту – Державної думи. 

Москва вперше організувала вибори до свого парламенту на окупованих українських територіях – у Криму та Севастополі. Україна відмовила Росії в організації виборів на своїй території. Відмова стосується і російських дипломатичних представництв – посольства та консульств. 

Залиште свій коментар

Наступна публікація