Грузія розпочала переговори про асоційоване членство в ЄС

Майбутня угода між Грузією та ЄС про асоційоване членство передбачає значне поглиблення стосунків у пріоритетних напрямках співпраці.

У Батумі 15 липня відкрилася перша пленарна сесія переговорів між Грузією та Євросоюзом щодо угоди про асоційоване членство.

Майбутня угода між Грузією та ЄС про асоційоване членство замінить існуючу угоду "Про співпрацю і партнерство" і передбачає значне поглиблення стосунків у пріоритетних напрямках співпраці, таких як політика, економіка, освіта, зв'язки між народами, безпека, культура, спорт та соціальна сфера.

"Ця угода надасть Грузії політичне асоціювання з ЄС, а також можливість поетапної економічної інтеграції", - підкреслили в грузинському МЗС.

З боку Євросоюзу переговори очолив заступник генерального директора генерального директорату з зовнішніх зв'язків Єврокомісії Хьюг Мінгареллі, з грузинського боку – заступник міністра закордонних справ Торніке Гордадзе. У зустрічі взяли участь і інші представники грузинського зовнішньополітичного відомства.

Переговори відкриє віце-президент Європейської комісії, верховний представник ЄС з міжнародних справ і політики безпеки Кетрін Ештон. Перша зустріч Ештон пройде в Батумі з президентом Грузії Михайлом Саакашвілі.

Читайте також:

У Білорусі покажуть інтерв'ю з Саакашвілі

Саакашвілі таємно зустрівся з Лукашенком на ювілеї в Януковича

Євросоюз підтримав плани Грузії щодо Абхазії та Південної Осетії

Путін порадив Саакашвілі не розраховувати на США і процитував Інтернаціонал

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: