Грузія створює російськомовний телеканал

У Грузії запускається новий телеканал "Перший кавказький" для мовлення на Росію.

У Грузії ведеться робота по створенню нового російськомовного телеканалу.

Появи "Першого кавказького" в ефірі можна очікувати вже на початку 2010 року. Планується, що він буде вести мовлення на території всього Північного Кавказу.

Новий канал створюють на базі проурядового грузинського Громадського телебачення. Ведеться серйозна підготовка. Планується запросити на роботу в "Перший кавказький" вдову колишнього чеченського президента Аллу Дудаєву, яка нерідко гостює в Тбілісі. Для підготовки кадрів до Грузії перебирається директор російського Центру екстремальної журналістики Олег Панфілов.

У той же час російський олігарх Борис Березовський спростував в інтерв'ю грузинським ЗМІ відомості про те, що він має намір спонсорувати канал.

"Для нас важливо доносити позицію держави до національних меншин, що проживають на території Грузії і використовують як мова спілкування російська", - пояснила ідею створення ТВ заступник грузинського державного міністра з реінтеграції Олена Тевдорадзе.

"У цьому плані ідея створення такого каналу приємна. Що стосується винесення наших ідей і поглядів за межі Грузії, поки важко про це говорити, але я не виключаю, що в певних російських політиків це може викликати роздратування", - сказала вона.

Відзначимо, що в Грузії можна дивитися російські телеканали, що мають новинні випуски, тільки за допомогою супутникової тарілки. Їх централізоване мовлення було припинено після конфлікту в 2008 році.

Напередодні грузинська редакція радіо "Свобода" почала трансляцію новинних випусків на сусідні з Грузією регіони Абхазії та Південної Осетії. Це рішення викликало невдоволення місцевої влади.

Читайте також:

Російський експерт: Москва збирає сили на Кавказі для нової війни

Сина першого президента Грузії звинувачують у вбивсті

Росія збільшить число військових на Північному Кавказі в чотири рази

Грузія звинуватила Росію у викраденні 16 своїх громадян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: