Грузія та Росія згадують жертв серпневої війни 2008 року

В перші роковини "п'ятиденної війни" на Південному Кавказі Москва та Тбілісі знову поклали відповідальність за жертви одна на одну.

Цхинвалі
AFP
Цхинвалі. Рік після війни
У Москві, Тбілісі та Цхинвалі в суботу, 8 серпня, згадують жертв російсько-грузинської війни.

Вночі на головній площі столиці Південної Осетії запалили 8 тисяч свічок. Більше 150 свічок - за кількість загиблих у війні - підняли в нічне небо повітряні кулі.

Звучала жалобна музика, на встановлених в центрі міста моніторах демонструвалися кадри документальної хроніки серпня 2008 року. За задумом організаторів, мешканці республіки повинні провести на цій площі чотири дні - рівно стільки часу вони просиділи у своїх підвалах в серпні минулого року.

У Грузії роковини конфлікту почали відзначати на 20 годин раніше, ніж в Південній Осетії. Різниця обумовлена існуванням двох версій про час і причини початку війни. За версією Москви і Цхинвалі, Грузія напала на Південну Осетію 7 серпня о 23.30, у Тбілісі ж стверджують, що російські танки увійшли до Південної Осетії ще вдосвіта 7 серпня.

Збройний конфлікт, який тривав п'ять днів, забрав життя (за офіційними даними Росії та Грузії) 410 грузин, 162 осетини і 67 російських військовослужбовців. Загальна кількість біженців, за оцінками ООН, склала 158 тисяч людей.

Річницю війни в Грузії відзначили стародавнім ритуалом. У фортеці міста Горі опівночі 7 серпня запалили сигнальне багаття. Такі ж багаття одночасно спалахнули в інших великих містах країни. У давнину таким чином оповіщали про наближення ворога.

Демонструючи наслідки агресивних дій супротивника, Росія та Грузія водночас звинувачують одна одну в підготовці до нової агресії.

В ніч на середу, 5 серпня, Південна Осетія закрила державний кордон з Грузією.

З кінця липня сторони регулярно заявляють про провокації на кордоні. За даними Південної Осетії, Грузія обстрілює з мінометів прикордонні села. Міноборони Росії заявило, що "залишає за собою право на застосування сили для захисту громадян Південної Осетії".

Тбілісі заперечує причетність до обстрілів, і, у свою чергу, звинувачує Росію в перенесенні кордону вглиб території Грузії.

Читайте також:

Москва: грузинський звіт про війну – дрібна підробка

Мєдвєдєв пишається війною з Грузією

Генштаб РФ: Грузія бомбила біженців, прикриваючись прапором Росії

Американські супутники-шпигуни взяли під контроль всю Грузію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: