Грузія у бойовій готовності

Через оточення патріотичного табору на своїй території Грузія перейшла до стану бойової готовності.

Міністерство внутрішніх справ Грузії заявило про перехід країни до стану бойової готовності.

Про це повідомляє телекомпанія "Руставі 2". 

Рішення ухвалено у зв'язку з тим, що російські миротворці оточили сьогодні, 30 жовтня, грузинський патріотичний табір у селі Ганмухурі, розташованому на грузино-абхазькому адміністративному кордоні.

На вимогу президента Грузії Михаїла Саакашвілі, який прибув у район події, з оточеного табору було звільнено троє грузинських військовослужбовців.

У зв'язку з інцидентом грузинський президент оголосив командувача російськими миротворцями генерал-майора Сергія Чабана персоною нон-ґрата в Грузії. Саакашвілі заявив миротворцям, щоб вони передали "своєму генералові", що він оголошений "небажаною персоною в Грузії, і хай найближчого дня залишить територію країни". 

Саакашвілі також сказав миротворцям: "Дано наказ захищатися при наступному нападі всіма можливими засобами, а можливостей достатньо, і ви добре це знаєте. Нашому терпінню приходить кінець". 

Президент Грузії заявив також, що грузинська сторона чекає вибачень і припинення провокацій з боку миротворців. Він підкреслив, що "це тверда позиція грузинської влади" та пообіцяв зробити заяву з приводу можливості подальшого перебування миротворців у Грузії.

"Якщо таке повториться, ви втягнете Росію і Грузію у величезну провокацію", - сказав Саакашвілі представникам миротворців.

Раніше на кордоні Грузії та Абхазії російські миротворці затримали грузинських військовослужбовців, що погрожували їм. Як пояснило джерело в Колективних силах з підтримки миру (КСПМ) СНД, підрозділ КСПМ здійснював патрулювання в нижній зоні Гальського району Абхазії і на прилеглій території Зугдідського району Грузії.

Миротворців зустрів "посадовець МВС Грузії", який "погрозив спалити БТР миротворців і розстріляти російських військовослужбовців". Миротворці роззброїли і затримали посадовця МВС Грузії та грузинських військовослужбовцівя, які супроводжували його. Після з'ясування обставин інциденту затримані будуть передані представникам спостерігачів Місії ООН.

Зовсім іншу версію пропонує грузинська телекомпанія "Імеді". Так, на думку телеканала, миротворці із застосуванням військової техніки оточили грузинський молодіжний патріотичний табір, розташований у селі Ганмухурі. 

Як пояснили миротворці, такий захід було вжито тому, що загін швидкого реагування МВС Грузії збирався затримати представників миротворчих сил.

Тим часом, як стверджує телеканал, на територію табору намагався проникнути губернатор грузинського регіону Самегрєло-Земо Сванеті Заза Горозія, але миротворці не дали йому такої можливості. 

За словами одного з миротворців, "у ході патрулювання виникла пряма загроза, і люди, які спробували затримати миротворців, на даний час затримані".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: