Грузія відішле російських миротворців

Парламент і уряд Грузії після інциденту за участю грузинських поліціянтів і миротворців ухвалили політичне рішення про вивід російських миротворців.

Російські миротворці
Lenta.ru
У Грузії не вважають російських миротворців справжніми нейтральними миротворцями.
Парламент і уряд Грузії після інциденту за участю грузинських поліціянтів і миротворців ухвалили політичне рішення про вивід російських миротворців із зон грузино-абхазького і грузино-осетинського конфліктів, заявила спікер грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе в середу.

"Рішення про вивід миротворців і делегитімізацію ухвалено. Що ж до конкретних термінів виводу, тривають консультації з міжнародною спільнотою та нашими партнерами, щоб це не було для них сюрпризом", - сказала Бурджанадзе журналістам після завершення зустрічі з депутатами й членами кабінету міністрів.

Командування миротворців повідомило, що у вівторок було затримано й роззброєно п'ять співробітників МВС Грузії, які погрожували зброєю російським миротворцям. Затриманих передали грузинській стороні. За її версією, російські миротворці на кількох БТР оточили молодіжний патріотичний табір в Ганмухурі, образили охорону та співробітників МВС Грузії, що чергували там, і затримали кількох осіб.

Зовнішньополітичне відомство Грузії почало консультації з послами Групи країн-друзів генсека ООН, зокрема, з главами дипломатичних відомств США, Німеччини, Франції та Великої Британії, а також із послом Греції з питання початку процедури зміни миротворчого мандату в зоні грузино-абхазського конфлікту. МВС Грузії порушило кримінальну справу "про побиття" п'ятьох грузинських поліціянтів у селі Ганмухурі.

"Грузія має до російських миротворців абсолютно обґрунтовані претензії, оскільки вони не об'єктивні, не нейтральні і, як правило, підтримують представників сепаратистської влади", - сказала спікер.

Бурджанадзе повідомила, що її апарат вже почав інформувати "дружні парламенти" про деталі інциденту в селі Ганмухурі Зугдидського району Грузії 30 жовтня, внаслідок якого постраждало п'ятеро грузинських поліціянтів.

"Я особисто розповім головам парламентів і парламентських асамблей про ситуацію, що виникла", - сказала вона.

Щодо того, коли керівництво Грузії офіційно зажадає виводу російських миротворців з країни, Бурджанадзе зауважила: "Про терміни громадськість дізнається пізніше".

Тим часом, як уточнює агенція "РИА Новости" з посиланням на прес-службу парламенту Грузії, згідно з міжнародними угодами, підписаними в межах СНД, про введення миротворців до країни, в разі офіційної вимоги Грузії про вивід "голубих касок" з країни їм дається місяць для цієї процедури. У прес-службі зауважили, що через цей термін Грузія має право оголосити миротворців поза грузинськими законами і почати їх кримінальне переслідування.

Миротворчі сили під егідою СНД знаходяться в двох конфліктних регіонах Грузії - в Південній Осетії й Абхазії. За рішенням вищого керівництва країни за лінією МЗС Грузія веде роботи в ООН з перегляду наявного миротворчого мандату. Офіційний Тбілісі бажає замінити російських миротворців іншими силами. Як одну з версій передбачено залучення до складу миротворців військовиків інших країн Співдружності.

ВідеоГрузія проти російських миротворців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: