Грузія відмовилася видати Росії сержанта-дезертира Глухова

Пославшись на Женевську конвенцію, мін'юст Грузії остаточно відмовив Росії в екстрадиції сержанта Олександра Глухова.

Міністерство юстиції Грузії не задовольнило клопотання Генпрокуратури РФ щодо екстрадиції російського сержанта Олександра Глухова, який на початку року дезертирував з військової частини в Південній Осетії.

Мін'юст пояснив своє рішення Женевською конвенцією про статус біженців, відповідно до якої "Грузія узяла на себе зобов'язання не висилати людину в ту державу, де їй загрожує яке-небудь переслідування".

В Росії проти Глухова порушена кримінальна справа за статтею "дезертирство". У травні цього року через посольство Швейцарії в Тбілісі, що представляє інтереси РФ в Грузії, був переданий запит про видачу військовослужбовця.

Водночас наприкінці червня стало відомо, що Глухов офіційно попросив в Грузії притулку та отримав статус біженця.

Молодший сержант російської армії Олександр Глухов проходив службу в Південній Осетії. Наприкінці січня він залишив свою частину і перейшов на грузинську територію. Втечу він пояснив поганими умовами служби.

У Глухова вже з'явилися "послідовники". На початку липня до Грузії втік ще один російський солдат: військовослужбовець Дмитро Артем'єв, який також проходив службу в Південній Осетії.

Читайте також:

Ще один російський солдат дезертирував до Грузії

Грузія не віддасть РФ сержанта Глухова

Проти сержанта, що втік до Грузії, в РФ відкрили карну справу

Грузинський офіцер попросив політичного притулку в Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: