Грузія відновлює авіаційне сполучення з Росією

Грузинська авіакомпанія Airzena Georgia Airways починає виконувати чартерні рейси до Росії.

Літак
Грузинські літаки знову літатимуть до Росії. (Фото: avia.ru)

З 3 липня грузинська авіакомпанія Airzena Georgia Airways почне виконувати чартерні рейси до Росії, повідомляє "5 канал". Літаки курсуватимуть впродовж двох місяців тричі на тиждень.

Нагадаємо, регулярне авіасполучення Грузія та РФ перервали восени 2006 року після скандалу із затриманням і звинуваченням у шпигунстві в Тбілісі російських військових. Росія ввела блокаду Грузії як реакцію на арешт 28 вересня в країні 4 російських офіцерів. Росіянам офіційно було пред'явлено звинувачення в шпигунстві, але РФ відкинула ці звинувачення.

У правлячій партії Грузії заявляли, що це чергова спроба тиску на Грузію: "Такими методами Росія прагне змусити Тбілісі зійти з курсу на зміцнення незалежності, об'єднання країни і її інтеграцію в НАТО".

За повідомленнями, грузинські авіакомпанії не виключали, що зажадають від Російської Федеральної аеронавігаційної служби (Росаеронавігація) через європейський суд відшкодування збитків за припинення повітряного повідомлення з Грузією. 

Авіакомпанії категорично спростували інформацію російської сторони про те, що заборговували їй 3 млн. дол., і що це стало причиною припинення повітряного повідомлення між двома країнами. Як стверджують авіаперевізники, у них не було ніякої заборгованості перед Росією. Грузинські компанії вже найняли адвокатів, зокрема, європейських.

У свою чергу голова Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) Карел де Гухт закликав Москву відновити транспортне сполучення з Грузією, відзначивши, що "ізоляція не є виходом з ситуації". "Треба відновити повітряне сполучення і всі взаємини. Все повинно бути вирішено за столом переговорів", - сказав він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: