Грузія вимагатиме виводу російських військ

Грузія вимагатиме від Радбезу ООН виводу російських миротворців з Абхазії, заявив президент країни Михайло Саакашвілі.

Грузія вимагатиме від Радбезу ООН виводу російських миротворців з Абхазії, заявив президент Михайло Саакашвілі на засіданні Ради нацбезпеки у вівторок увечері.

Частина засідання була відкрита для журналістів і транслювалася по грузинських телеканалах.

Саакашвілі повідомив, що по дипломатичних каналах МЗС країни зажадає від Ради безпеки ООН початку перегляду миротворчого процесу.

"І ми зі свого боку повинні ухвалити рішення, виходячи з інтересів Грузії і миру в регіоні. Тим більше що в нас уже є ухвала парламенту", - сказав Саакашвілі, очевидно, маючи на увазі рішення найвищого законодавчого органу від 2006 року про вивід російських миротворців із зони грузино-абхазського конфлікту.

Саакашвілі звинуватив російських миротворців у побитті грузинських поліціянтів.

"Кадри, які ціною власної крові добула журналістка телекомпанії "Руставі-2", свідчать про злочинну діяльність російських військовиків у Ганмухурі. Якби це (побиття грузинських поліцейських) відбувалося у військовий час, то їхні дії можна було би кваліфікувати як військовий злочин", - сказав Саакашвілі.

МЗС Грузії вже спрямувало російській стороні заяву з вимогою негайно відкликати Сергія Чабана з поста командувача Колективними силами з підтримки миру (КСПМ) СНД в зоні грузино-абхазького конфлікту, повідомив голова МЗС Грузії Гела Бежуашвілі, передає агенція "Новости-Грузия".

"У Сергія Чабана немає жодних правових підстав знаходитися на посту командувача КСПМ, оскільки на останньому саміті в Душанбе грузинська сторона не дала згоди на його призначення", - заявив Бежуашвілі на засіданні Ради нацбезпеки в Тбілісі у вівторок увечері.

Президент Грузії в своєму виступі заторкнув службу в складі КСПМ військовиків чеченської національності. "Суверенне право кожної держави, громадян якої національності відправити служити в числі миротворців, але виглядає дивно та обставина, наскільки величезна кількість чеченців у складі миротворців. Військове командування Росії, яке посилає миротворців, повинне пам'ятати 1992 рік і те, куди повернувся Шаміль Басаєв після Абхазії й що потім було. Ми тепло прийняли цей народ і хочемо мати з чеченцями гарні стосунки, але недавню історію ми теж добре пам’ятаємо", - сказав Саакашвілі.

Як заявляє грузинська сторона, у вівторок уранці російські миротворці на кількох БТР оточили молодіжний патріотичний табір у грузинському селі Ганмухурі в зоні грузино-абхазського конфлікту і побили співробітників МВС Грузії, що чергували там.

Командування миротворчих сил повідомило, що група російських миротворців, яка патрулює нижню частину Гальського району (Абхазія), а також Зугдидський район (Грузія), в абхазькому селі Ганмухурі затримала й роззброїла п'ятьох грузинських поліціянтів, що погрожували зброєю. Через декілька годин грузинських поліціянтів грузинській стороні у присутності міжнародних спостерігачів ООН. Було передано також зброю поліціянтів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: