Грузія вимагає позачергового засідання РБ ООН

Міжнародна слідча група ОБСЄ підтвердила факт вторгнення в повітряний простір Грузії з півночі.

Грузія вимагає позачергового засідання РБ ООН
Глава МЗС Грузії Гела Бежуашвілі. (Фото: pda.lenta.ru)
Міжнародна слідча група ОБСЄ із розслідування інциденту з порушенням повітряного простору Грузії 6 серпня, в яку входять і російські експерти, підтвердила факт вторгнення в повітряний простір країни.

"Слідча група під егідою ОБСЄ, в яку входять і російські експерти, вже дала свій висновок і підтвердила, що порушення грузинського кордону відбулося з півночі", - сказав глава МЗС Грузії Гела Бежуашвілі.

За його словами, керівництво Грузії має намір звернутися до сусідніх держав з проханням надати записи їх радарних систем потім, щоб переконати всіх членів слідчої групи в правильності виводів грузинської сторони. "Я сьогодні мав телефонні розмови з моїми західними колегами. Розмовляв з генеральним секретарем НАТО, мій заступник мав контакти з МЗС Росії. Ми висловили російським колегам нашу тривогу і призвали Росію до співпраці в справі розслідування", - сказав Бежуашвілі.

ООН може понизити статус Росії
Грузія вимагає скликання позачергового засідання Ради безпеки ООН.
Глава МЗС Грузії повідомив, що компетентні органи продовжують збирати свідоцтва про порушення повітряного простору країни. "З цією метою ми порівняли дані цивільних радарів, які повністю співпадають з військовими і вказують на те, що порушення межі відбулося з півночі країни", - підкреслив міністр.

Бежуашвілі заявив також про те, що дав відповідні інструкції послові Грузії в ООН Іраклієві Аласанія для проведення робіт щодо скликання позачергового засідання РБ ООН. "Грузія вимагає скликання позачергового засідання Ради безпеки ООН, де повинні повернутися до розслідування факту бомбардування Кодорської ущелини Грузії 11 березня 2007 року і обговорити також факт порушення межі і бомбардування нашої території 6 серпня", - сказав Бежуашвілі.

Глава зовнішньополітичного відомства Грузії відзначив, що готовий вести консультації з Росією по роз'ясненню ситуації і з метою вичерпання всіх питань, які існую навколо цього інциденту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: