Грузія вимагає у Росії 40 мільярдів доларів за Абхазію і Південну Осетію

Грузинська влада обіцяє суттєво зіпсувати репутацію Росії через міжнародні суди, хоча і не сподівається на грошову компенсацію.

Грузинська влада збирається звернутися до міжнародних судів з позовом проти Росії. Тбілісі хоче зажадати від РФ компенсації в кілька десятків мільярдів доларів за той збиток, який, на думку грузинської сторони, завдала Росія своїми діями в Абхазії та Південній Осетії з початку 1990-х років.

Крім безпосередніх втрат в ході військових дій, Грузія вказує на непрямі втрати в економічному розвитку країни.

Влада країни продовжує наполягати, що саме Росія винна в серпневих подіях на Кавказі, а також у провокуванні грузино-абхазького і грузино-осетинського конфліктів після розпаду СРСР.

Як відомо, ще кілька років тому в парламенті Грузії була створена спеціальна тимчасова комісія з відновлення територіальної цілісності. Саме їй було доручено підрахувати збитки. Тепер це питання буде обговорюватися в парламенті, після чого може бути створена державна комісія, розповів в Шота Малашхія - голова тимчасової комісії.

У завдання парламентаріїв входить перевірка підрахунків, а потім внесення позовів у міжнародні судові інстанції і розгляд цих позовів. Як повідомив Малашхія, втрати грузинської сторони до 1998 року попередньо оцінені в 20 мільярдів доларів. Також він додав, що від 1998 року до цього часу збиток оцінюється у ще більшу суму.

До суми компенсацій також збираються включити передбачуваний збиток від діяльності російських компаній на території Абхазії і Південної Осетії. До суду Страсбурга будуть подані позови про втрату власності грузинськими біженцями.

Грузинські політики бачать в цих позовах винятково політичну міру по відношенню до Росії. Так, депутат опозиційного "Християнського демократичного руху" Ніколоз Лаліашвілі заявив: "Вимога Грузії до Росії виплатити компенсацію буде суто політичним жестом. Виключено, що Росія щось заплатить".

Грузинський професор конституційного права Вахтанг Хмаладзе відзначив також, що Тбілісі буде складно обґрунтувати правомірність своїх позовів у міжнародних судах: "Грузія може підняти на міжнародному рівні проблему компенсації. Питання в тому, наскільки вона зможе це обґрунтувати. Думаю, ці позови отримають лише політичний відтінок. Росія не погодиться з позовами, оскільки в іншому випадку побічно визнає, що порушує закон. Можливо, Грузія створить Росії проблеми в міжнародних інстанціях ".

Нагадаємо, що в серпні 2009 року міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала сторони допомогти біженцям, які втратили свої будинки. Правозахисники підкреслювали, що відповідальність за врегулювання наслідків серпневих подій повинні нести і Росія, і Грузія.

Читайте також:

Саакашвілі: Росія розпочала війну проти Грузії

Грузія висунула умови мирного договору з Росією

Росія відмовилась визнати територіальну цілісність Грузії

Саакашвілі: Росія хоче нової війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: