Грузія вимагає Європу засудити вбивство грузин росіянами

У Страсбурзькому суді розглядатимуть справу про незаконне висилання грузин з Росії, в результаті якого загинули декілька людей.

Страсбург
Європейський суд з прав людини
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) має намір провести слухання з міждержавного позову Грузії проти Росії.

Позов був поданий в березні 2007 року на основі статті 33-й Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод. У ньому Росія обвинувачується в систематичному порушенні прав грузинських іммігрантів від час депортації з Росії.

Формально даний позов не пов'язаний з подіями серпня 2008 року в Південній Осетії. Проте, на думку юристів, відоме негативне ставлення європейців до п'ятиденної війни може вплинути на рішення ЄСПЛ.

Депортація грузин почалася після шпигунського скандалу, що вибухнув у вересні 2006 року. Тоді Тбілісі звинуватив в шпигунстві декількох російських офіцерів. Незабаром після цього Москва почала широкомасштабну акцію по виявленню нелегальних мігрантів з Грузії.

Як очікується, Грузія доводитиме, що поганий обіг привів до загибелі декількох людей. У свою чергу, російська сторона стверджує, що масової депортації не було, по кожному грузину ухвалювалося рішення суду. Представниками в суді з боку Росії будуть уповноважений Росії в ЄСПЛ Георгій Матюшкін і замкерівника його апарату Наталія Зябкіна. З боку Грузії - перший замміністра юстиції Тіна Бурджаліані.

Уряд Грузії стверджує, що колективна депортація громадян Грузії з Росії суперечить нормам міжнародного права. Крім того, Тбілісі висловлює незадоволеність умовами, в яких містилися затримані "як мінімум 2380 грузин". Російську сторону обвинувачують в переслідуванні грузинських іммігрантів, втручанні в приватне та сімейне життя.

Грузинський уряд стверджує, що закриття меж між двома країнами, припинення поштового і повітряного сполучення, позбавило людей можливості одержати необхідну допомогу. Це був четвертий міждержавний позов, що поступив в ЄСПЛ з моменту його створення в 1959 році. До грузинського до Страсбургській суду подавалися позови Ірландії проти Сполученого Королівства, Данії проти Туреччини і Кіпру проти Туреччини.

У Москві затвердження Грузії назвали безпідставними, а сам позов - направленим на погіршення відносин з Росією. "Грузинська сторона повинна ясно віддавати собі звіт у тому, що зроблений нею черговий недружній крок проти Росії - погана новина для двосторонніх відносин", - наголошувалося раніше в заяві МЗС РФ, поширеному у зв'язку з судовим позовом.

У російському зовнішньополітичному відомстві назвали інсинуаціями твердження про "якісь навмисні масові утиски" грузин в Росії.

Директор Федеральної міграційної служби РФ генерал-полковник Костянтин Ромодановський тоді ж назвав безпідставним позов, поданий грузинською стороною. Ромодановський заявив, що висилалися тільки ті громадяни Грузії, які порушили міграційне законодавство РФ, і рішення про висилання ухвалювалося судами.

"Всі ті громадяни, які видворялися з Росії, залишали країну за рішенням суду. Суд ухвалив рішення, що людина - порушник, і задіювалося насильницьке висилання", - підкреслив він.

Читайте також:

Грузинська опозиція три дні пікетувала порожню резиденцію Саакашвілі

Невідомі поламали сцену і побили опозиціонерів в Тбілісі

Грузія побоюється агресії: РФ підтягує військові кораблі з Криму

Грузія відпустила російський теплохід

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: