Грузія випустила з в'язниці капітана турецького танкера

Капітана танкера "Букет", засудженого до 24 років тюрми, звільнив апеляційний суд.

Капітан турецького танкера "Букет", якого посадили в грузинську в'язницю за порушення правил судноплавства, звільнений рішенням апеляційного суду.

Раніше капітан судна, громадянин Туреччини Ахмед Озтюрк був засуджений до 24 років в'язниці. Зараз Кутаїській апеляційний суд замінив йому міру покарання: капітану дали три роки умовно і зобов'язали його виплатити штраф в 30 тисяч ларі (близько 18 тисяч доларів).

Нагадаємо, що інші члени екіпажа танкера (громадяни Туреччини й Азербайджану) були звільнені рішенням суду міста Поті 7 вересня. За них судновласник виплатив штраф. Розмір штрафу склав три тисячі ларі (близько 1,8 тисяч доларів) за кожного члена команди.

Як повідомлялося, питання про звільнення капітана повинне було обговорюватися на зустрічі президента Грузії Михайла Саакашвілі і глави МЗС Туреччини Ахмета Давутоглу. Останній 7 вересня прибув до Грузії з дводенним візитом.

Міністр закордонних справ Грузії Грігол Вашадзе пізніше підтвердив, що на зустрічі, що відбулася 8 вересня, це питання обговорювалося. "Наскільки я знаю, на зустрічі президент ухвалив рішення, щоб капітан був би звільнений", - повідомив глава МЗС.

Танкер "Букет", що слідував до Абхазії з вантажем бензину і дизельного палива, був затриманий грузинською береговою охороною у середині серпня. При цьому в Абхазії, куди повинне було бути доставлене паливо, стверджували, що затримання відбулося в нейтральних водах. У Тбілісі, в свою чергу, заявляли, що танкер був затриманий в "грузинських територіальних водах".

За грузинським законодавством, узбережжя і порти Абхазії оголошені закритою зоною для міжнародного плавання. Судна-порушники, затримані грузинською стороною, як правило, відпускаються після сплати великого штрафу. В деяких випадках (це відбулося і з танкером "Букет") судно конфіскується, а згодом продається з аукціону.

Зі свого боку, влада Абхазії висловила незадоволеність у зв'язку із зривом поставок палива з Туреччини і погрозила Грузії у відповідь затриманням судів.

Пізніше абхазький президент Сергій Багапш наказав топити грузинські кораблі, які порушать абхазький морський кордон. А заступник керівника прикордонної служби ФСБ РФ Євген Інчин заявив, що забезпечувати безпеку судів, що заходять в абхазькі територіальні води, буде берегова охорона ФСБ разом з абхазькими прикордонниками.

Читайте також:

Грузія звільнить турецького капітана від 24 років в'язниці

Капітан затриманого біля берегів Абхазії судна засуджений до 24 років в'язниці

Грузія чекає на провокації Росії в Чорному морі

Грузія розцінюватиме роботу берегової охорони РФ в акваторії Абхазії як піратство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: