Грузія висловила Росії протест через ракети біля своїх кордонів

Невдоволення Грузії викликали не тільки системи залпового вогню "Смерч", але й рішення президента  Південної Осетії щодо Леніногорського району республіки.

 МЗС Грузії через посольство Швейцарії передало російській стороні ноту протесту, повідомила заступник міністра закордонних справ Грузії Ніно Каландадзе.

Причиною цього стали відразу два факти - розміщення на території Південної Осетії російських систем залпового вогню "Смерч" та рішення президента ПО Едуарда Кокойти, який своїм указом скасував дію нормативних актів Грузії, що діяли на території Ленінгорського району республіки (грузинська назва - Ахалгорі) з 1989 по 2008 роки.

Що стосується систем залпового вогню, Каландадзе зазначила, що розміщення озброєння такого типу заборонено договором про обмеження звичайних озброєнь у Європі.

"Коли Росія оголосила про вихід з цього договору, ми побоювалися, що в неї виявляться розв'язаними руки на окупованих територіях", - додала заступник міністра.

За її словами, Грузія поставила в курс подій міжнародне співтовариство щодо тих незаконних дій, які мають місце останнім часом на окупованих територіях Грузії.

"Це стосується пересування окупаційної лінії з боку РФ і маріонеткових режимів, розміщення "Смерча" в Цхінвалі, так само наказу сепаратистського режиму, на підставі якого, в Ахалгорському районі ведеться опис та вилучення майна громадян Грузії, і інших скандальних фактів, які здійснює Росія на окупованих територіях", - зазначила Каландадзе.

Вона додала, що ці питання будуть порушені на черговому раунді Женевських переговорів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що Росія розгорнула в районі Цхінвалі у Південній Осетії дивізіон ракетної залпової артилерії із системами "Смерч" в повній боєготовності.

Читайте також:

Грузія попросила у США план дій зі вступу в НАТО

Саакашвілі заявив, що Росія довела Абхазію до абразії

WikiLeaks: Росія задовго до війни вела в Грузії таємну гру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: