Грузія висунула умови мирного договору з Росією

У Женеві проходить черговий раунд кавказьких переговорів між Росією та Грузії. Він може виявитися останнім.

Грузія готова підписати договір про незастосування сили в Абхазії і Південній Осетії, але тільки з Росією та на своїх умовах.

Тбілісі підпише угоду з Москвою, якщо Росія відкличе військових з території Абхазії і Південної Осетії з подальшою їх заміною на міжнародних спостерігачів з поліцейськими функціями.

Як підкреслив заступник міністра закордонних справ Георгій Бокерія, Грузія не визнає Абхазію і Південну Осетію, а з Росією готова підписати угоду в обмін на деокупацію цих територій.

Вимога Грузії навряд чи може бути здійснена: Росія вважає присутність своїх військових у визнаних нею республіках гарантом стабільності. І не виключає нових провокацій з грузинської сторони.

В середу, 1 липня, у Женеві почався черговий раунд консультацій з питань безпеки і стабільності на Кавказі, в якому беруть участь Грузія, Абхазія, Південна Осетія, а також США, Росія, Євросоюз, ООН і ОБСЄ.

Всі попередні зустрічі сторін так і не призвели до конкретних домовленостей. При цьому напередодні в ЗМІ з'явилися повідомлення, що, можливо, шостий раунд переговорів виявиться останнім, оскільки Грузія і Росія по-різному дивляться на статус Сухумі та Цхинвалі, відмовляючись зважати на думку опонента.

Читайте також:

ООН не включила Абхазію до складу Грузії

Росія відмовилась визнати територіальну цілісність Грузії

Грузинська опозиція хоче об'єднатися з Осетією та Абхазією

Біля абхазького кордону підірвано авто місії Євросоюзу. Є жертви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: