Грузія запропонувала Путіну пам'ятник Сталіну в обмін на Абхазію та Осетію

Пам'ятник Сталіну, встановлений в Горі, рідному місті Сталіна, грузини хочуть поміняти на Абхазію і Південну Осетію.

Державний міністр Грузії з питань реінтеграції Теймураз Якобашвілі запропонував Росії обміняти пам'ятник Сталіну на Абхазію і Південну Осетію.

"Ми із задоволенням обміняли б пам'ятник Сталіну на Абхазію й Осетію, і в якості здачі, дали б Меморіал слави", - сказав він.

"Нехай вони повернуть нам окуповані території, а у вигляді здачі ми готові віддати і цей зруйнований матеріал", - заявив міністр.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що не має наміру втручатися в процес прийняття рішень про відновлення в Москві пам'ятника, підірваного недавно в грузинському місті Кутаїсі.

При цьому він не виключив, що на творця меморіалу, грузинського скульптора Мераба Бердзенішвілі, який спочатку вітав ідею його відновлення в Росії, може чинитися тиск з боку грузинської влади.

У зв'язку з цим, підкреслив Путін, російська сторона буде готова з розумінням поставитися до будь-якого рішення грузинського скульптора - погодиться він брати участь у відновленні монумента чи ні. "Природно, що з політичних мотивів грузинська влада буде чинити на нього певний тиск. Для них відтворення пам'ятника в Москві - це ще один удар по носі. Це всім зрозуміло, і звичайно, вони будуть тиснути на автора, щоб він не погоджувався", - сказав Путін.

Нагадаємо, пам'ятник Сталіну, який мав на увазі грузинський міністр - це статуя, встановлена в Горі, рідному місті Сталіна. Це, мабуть, єдиний пам'ятник Сталіну в усьому СРСР, який не був демонтований у ході кампанії з "розвінчання культу особи" Сталіна.

Місто Горі на кілька днів займали російські війська в ході збройного конфлікту, що розгорівся в серпні 2008 року навколо Південної Осетії. Але після їх відходу пам'ятник залишився на своєму місці. Згодом грузинська влада заявляла про намір влаштувати в будинку-музеї Сталіна - музей "російської окупації" і перенести туди пам'ятник Сталіну з головної площі міста.

Читайте також:

Саакашвілі озброїть жінок і дітей для боротьби з Росією

Науру визнала незалежність Абхазії

Тимошенко поклялася не визнавати незалежність Абхазії та Південної Осетії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: