Грузія запропонувала Росії почати переговори з питань, що стосуються війни 2008 року

Грузія запропонувала Росії почати переговори з питань, що стосуються війни 2008 року Грузія звинувачує РФ у проведенні етнічних чисток на території Цхинвальського регіону

Міністерство закордонних справ Грузії передало Російській Федерації через посла Швейцарії ноту з пропозицією розпочати переговори з питань, які були підняті у позові до Міжнародного суду ООН в Гаазі.

"У ноті йдеться про готовність грузинської сторони почати переговори за наявними позовами, пов'язаними з порушенням Російською Федерацією конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації", - повідомляє грузинське МЗС.

Варто зазначити, що ноту для передачі її російській стороні вручила швейцарському послу Гюнтеру Бехлеру замглави МЗС Грузії Ніно Каландадзе.

Зокрема, Тбілісі звинувачує Росію у позбавленні вигнаного етнічного грузинського населення права повернення в свої будинки в Абхазії і Цхінвальському регіоні, в дискримінації людей за етнічною ознакою, що проявлялося "в насильстві і знищенні власності, позбавлення освітніх, культурних та мовних прав, обмеження свободи пересування і в незаконній паспортизації ".

Крім того, Грузія звинувачує РФ у проведенні етнічних чисток на території Цхінвальського регіону в 2008 році і позбавлення біженців права повернутися в свої будинки. У МЗС заявляють, що дискримінація за етнічною ознакою "триває на окупованих територіях і сьогодні".

Зазначимо, що пропозиція почати діалог грузинська сторона зробила після того, як у квітні 2011 року Міжнародний суд ООН в Гаазі виніс рішення, в якому, як заявляють у Тбілісі, "суд визнав існування тяжби між Грузією та РФ, проте вказав на необхідність проведення з урахуванням механізмів конвенції переговорів між сторонами ".

"Слід зазначити, що Грузія до російсько-грузинської війни 2008 року і після неї неодноразово намагалася врегулювати наявні з РФ позови, однак адекватного реагування на ініціативи грузинської сторони з боку Росії не було", - заявляють в МЗС.

Нагадаємо, в ніч з 7 на 8 серпня 2008 року Грузія почала операцію з відновлення конституційного порядку в Південній Осетії. У відповідь Росія ввела війська на територію невизнаної республіки, назвавши свої дії операцією по примусу Тбілісі до миру.

Зупинити конфлікт вдалося за допомогою тиску міжнародного співтовариства. Посередником на переговорах між Москвою і Тбілісі виступив президент Франції Ніколя Саркозі. Унаслідок план врегулювання ситуації на Кавказі був названий планом Мєдвєдєва-Саркозі.

Тим часом, Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії, уклавши з ними договори про взаємодопомогу. Грузія не визнає домовленості Москви з Сухумі і Цхінвалі.

Читайте також:

Грузія має намір стати Джорджією

Американський крейсер знову "образив" Росію, цього разу зайшовши до Грузії

Грузія закликала громадян не їздити до Росії, де "вбивають на вулицях"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: