Грузія завершила процес виходу з СНД

Парламент прийняв відповідне рішення одноголосно. Повний і остаточний вихід Грузії із СНД відбудеться не раніше, як через рік.

Парламент Грузії завершив процедуру виходу країни з СНД.

На засіданні 12 червня депутати одноголосно прийняли два рішення "Про міжпарламентську асамблею СНД".

"Грузія вже вийшла з СНД. Із цього приводу існує офіційна кореспонденція, лист, який я відправив відповідним органам Міжпарламентської Асамблеї СНД рік тому. Тому сьогодні ми завершуємо цей процес вказаною ухвалою формально і з правової точки зору", - заявив глава парламенту Грузії Давид Бакрадзе.

Про вихід Грузії з СНД 12 серпня минулого року заявив Михайло Саакашвілі у зв'язку з конфліктом в Південній Осетії. Грузинський парламент 14 серпня підтримав рішення глави держави.

Згідно з рішенням грузинського парламенту від 14 серпня, припинила дію відносно Грузії угода про створення СНД від 8 грудня 1991 року, рішення Ради глав держав СНД про ухвалення Статуту СНД від 22 січня 1993 року і Договір про створення Економічного союзу від 24 вересня 1993 року.

18 серпня МЗС Грузії сповістив нотою виконавський комітет СНД про вихід країни із Співдружності Незалежних Держав. Повний і остаточний вихід Грузії із Співдружності, згідно статуту організації, відбудеться через 12 місяців після письмового сповіщення виконкому СНД. До цього часу Тбілісі повинен завершити всі свої зобов'язання за документами, які були підписані протягом всього періоду членства Грузії в СНД.

Як повідомлялося, найвищий законодавчий орган країни зібрався на пленарне засідання в Тбілісі після двомісячної перерви вперше, не дивлячись на акцію опозиції, що продовжується в центрі міста.

Читайте також:

Парламент Грузії відновив роботу попри протести опозиції

У вибухах в Грузії звинуватили Росію та ООН

Саакашвілі пообіцяв відпустити затриманих опозиціонерів

У Грузії завершились навчання НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: