Грузія заявила про вторгнення

Грузія звинувачує Росію в черговому порушенні повітряного простору країни. Це дев'яте порушення за три місяці.

МЗС Грузії стверджує, що учора 21 серпня повітряний простір країни був порушений з боку Росії. Міністерство звернулося до МЗС РФ з нотою протесту. Про це повідомляє агентство „Новости-Грузия”.

"21 серпня о 18.46-18.49 ППО Грузії двічі зафіксували факт порушення держкордону літальним апаратом і вторгнення в повітряний простір з боку Росії біля села Омарішара у Верхній Абхазії", - йдеться в повідомленні МЗС Грузії.

Згідно з повідомленням, літальний апарат, тип якого не вказується, заглибився на 5 кілометрів. Його швидкість складала 470-490 кілометрів на годину. МЗС Грузії зажадало негайного роз'яснення щодо цього факту від російської сторони.

Замісник міністра оборони Грузії Бату Кутелія заявив, що "порушення повітряного простору зафіксоване військовими радарами і цивільною авіацією".

Грузія знає серійний номер ракети
spiegel.de
Грузинські експерти вважають, що швидше за все, це була одна з модифікацій бойового літака "Су".
За словами Кутелія, цей факт "був би розглянутий як звичайне порушення, але після інциденту 6 серпня він знаходить особливе значення". За твердженням Міноборони Грузії, це вже дев'ятий факт порушення повітряного простору країни за останні три місяці.

"Міноборони не виключає, що чергове порушення повітряного простору Грузії здійснене з розвідувальною діяльністю або є виразом агресії і демонстрацією того, що Росія продовжує свої дії, не дивлячись на реагування міжнародного співтовариства", - заявив Кутелія.

Що стосується типу літального апарату, виходячи із швидкості, висоти та інших даних, експерти Міноборони Грузії вважають, що це, швидше за все, це була одна з модифікацій бойового літака "Су".

Росія заперечує будь-які польоти над територією Грузії.

За твердженням грузинської сторони, 6 серпня два літаки з російськими розпізнавальними знаками вторглися в повітряний простір Грузії і випустили ракету по РЛС в районі міста Горі. 

За даними миротворців в зоні грузино-осетинського конфлікту, літак залетів з території Грузії і туди ж повернувся. Керівництво Генштабу Збройних сил Росії заперечує факт яких-небудь польотів російських літальних апаратів у вказаний час у повітряному просторі, прилеглому до території Грузії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: