Грузія святкує День Перемоги 8 травня, "як весь цивілізований світ"

Глава МЗС Грузії сподівається, що незабаром Росія стане демократичною країною, і Грузія разом з нею відзначить День Перемоги над фашизмом.

Міністр закордонних справ Грузії Грігол Вашадзе заявив, що його країна "відзначає День Перемоги над фашизмом 8 травня, як і весь цивілізований світ".

В неділю, 8 травня, Вашадзе поклав квіти біля могили Невідомого солдата в Тбілісі в ознаменування перемоги над фашизмом.

"Ми сподіваємося, що незабаром Росія стане демократичною країною, і Грузія разом з нею відзначить День Перемоги над фашизмом", - сказав міністр.

Він висловив жаль, що "онуки тих у Росії, хто воював з фашизмом, перейняли фашистські методи і за рахунок етнічний чищення вигнали зі своїх будинків 400 тисяч грузинських громадян".

В кінці 2010 року неурядова організація "Коаліція для європейської Грузії" виступила з ініціативою відзначати в Грузії День перемоги над фашизмом у другій світовій війні не 9 травня, а 8 травня, як це відбувається в більшості країн Європи.

Як заявив один з лідерів "Коаліції для європейської Грузії", політолог, колишній міністр освіти і науки Гія Нодія, саме 8 травня "все цивілізоване міжнародне співтовариство відзначає перемогу над фашизмом у Другій світовій війні".

"Що стосується святкування Дня перемоги 9 травня, то цей день відзначала лише радянська імперія, коли взяла Прагу і зміцнила свої позиції в Східній Німеччині. Для нас у Грузії набагато природніше відзначати День Перемоги 8, а не 9 травня", - сказав Нодія.

Про святкування Дня перемоги у світі та Україні докладніше читайте тут

Читайте також:

Міжнародний суд відмовився розглядати позов Грузії до Росії

У Грузії вперше відзначають День радянської окупації

Мєдвєдєв закликав Януковича дати відсіч спробам переписати історію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: