Грузія заявляє про вторгнення на її територію

Міністерство закордонних справ Грузії обурене вторгненням в село Переві (Східна Грузія) групи озброєних осетин.


Сьогодні представники Грузії повідомили, що сили безпеки Південної Осетії увійшли до грузинського села.

Переві знаходиться біля адміністративного кордону з Південною Осетією, в даний час в ньому знаходиться блок-пост російських військ. Грузинська сторона закликала міжнародну спільноту, особливо спостерігачів ОБСЄ і ЄС, не допустити здійснення нових етнічних чисток серед грузинського населення. Про це сказано у заяві МЗС Грузії.

МЗС країни обурюють плани російської армії про передачу відкритого блок-поста осетинській стороні. Зовнішньополітичне відомство країни вважає, що при цьому "збільшиться ризик конфронтації між сторонами і поставить безпеку населення під питання, що може викликати озброєне протистояння і нову хвилю етнічних чисток". За можливий розвиток подій в зонах грузино-осетинського і грузино-абхазського конфліктів Грузія покладає повну відповідальність на російську сторону, оскільки ситуацію в цих зонах контролюють саме російські війська.

З ситуацією в селі Переві ознайомилася місія спостерігачів Євросоюзу. У своїй заяві місія вказала, що готова долучитися до проведення конструктивних переговорів між двома сторонами і закликала сторони утриматися від провокацій і від загострення ситуації.

Як повідомив глава інформаційно-аналітичного департаменту міністерства внутрішніх справ Грузії Шота Утіашвілі, після вторгнення напередодні на територію села до 50 озброєних осетин, грузинська сторона його не контролює. В даний час на території села спільно знаходяться блок-пост російських військ і група осетин. "Як нам повідомили, блок-пост незабаром буде скасований, причина цього рішення нам не відома", - сказав Утіашвілі. За його словами, ніхто з місцевих жителів поки не покинув село, "це залежатиме від подальшої ситуації".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: