Грузія зустріне День незалежності у "поліцейському режимі" Саакашвілі

Центральний столичний проспект повністю контролюється опозиційними активістами, що перегородили вулицю наметами-клітками.

У Грузії сьогодні відзначають головне державне свято – День незалежності. Раніше цього дня проводилися військові паради, але в нинішньому році опозиціонери змусили керівництво держави відмовитися від демонстрації військової потужності, закидуючи погрози зірвати святкування. Більш того, опозиція збирається сама провести сьогодні "цивільний парад", завершивши його багатотисячним ходом по вулицях Тбілісі. Опоненти Михайла Саакашвілі пообіцяли також вибрати єдиного лідера, який очолить опір владі, що діє.

День незалежності Грузія відзначає на честь проголошення Грузинської Демократичної Республіки 26 травня 1918 року. Цього разу його святкування помітно відрізнятиметься від всіх попередніх років. Центральний столичний проспект імені Руставелі зараз повністю контролюється опозиційними активістами, що перегородили вулицю наметами-клітками, які символізують "поліцейський режим" Михайла Саакашвілі.

Спочатку планували провести парад на набережній річки Кура. Але опозиціонери чинили опір і цьому. "Якщо Саакашвілі посміє провести парад в будь-якому місці в Тбілісі, скажімо, на набережній, ми прийдемо туди і зірвемо захід. Саакашвілі не має права приймати парад, оскільки він зрадив армію двічі: перший раз під час війни, а другий – коли звинуватив військовослужбовців, що мужньо билися проти російських окупантів, в змові з російськими спецслужбами під час так званого путчу на базі в Мухровані 5 травня", - заявила один з лідерів опозиційної Республіканської партії Тіна Хидашелі.

У результаті влада вирішила відмовитися від демонстрації військової потужності.

Досягнувши поступок від властей, опозиція вирішила провести власний, "цивільний парад". Її лідери закликають прихильників зібратися 26 травня на національному стадіоні імені Бориса Паїчадзе.

З національного стадіону колони противників Михайла Саакашвілі минуть у бік проспекту Руставелі, де і відбудеться "цивільний парад". Представники опозиції пообіцяли властям немало сюрпризів під час сьогоднішнього загальнонаціонального сходу на стадіоні і "цивільного параду". Головним з них повинні стати вибори єдиного опозиційного лідера. Втім, єдність з цього питання біля опозиції поки не спостерігається.

Один з найнепримиренніших критиків Михайла Саакашвілі Георгій Хаїндрава передбачив, що найбільш реальним кандидатом на пост єдиного лідера є Леван Гачечиладзе, а "республіканка" Тіна Хидашелі і зовсім унеможливила обрання лідера всієї опозиції. "Єдиного лідера у опозиції не буде, - заявила вона.– Наш сюрприз полягає в розширенні акцій протесту і формуванні з часом єдиного органу опозиції". Цей орган, імовірно, називатиметься комітетом національного порятунку. Але остаточного рішення про його створення поки не прийнято.

Нагадаємо, опозиційні партії та об'єднання Грузії вже півтора місяці проводять в Тбілісі масові цілодобові акції з вимогою відставки президента. Заблокований центр міста – проспект Руставелі і площа Свободи.

21 травня опозиція заблокувала на годину рух по набережній по обидві береги ріки Кура, що викликало багатогодинні затори.

Читайте також:

Бурджанадзе подасть на Саакашвілі до суду

В Грузії встановили замовника бунту проти Саакашвілі: він у Росії

У Тбілісі таксисти побилися з опозиціонерами

Грузинська опозиція паралізує рух в Тбілісі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: