Грузія звертається до ОБСЄ

Грузія пропонує перемістити до штаб-квартири ОБСЄ у Відні подальше обговорення причин і обставин "ракетного інциденту".

Грузія знає серійний номер ракети
spiegel.de
Висновки міжнародних експертів підтверджують версію грузинської сторони, хоча в них не йдеться про приналежність літака, з якого запустили ракету.
Міжнародні експерти стверджують, що знайдену на території Грузії ракету було вироблено в Росії й випущено з літака, який прилетів з російської території. Про це йдеться в офіційній доповіді міжнародних експертів, які розслідували інцидент. 

”Грузинський повітряний простір було порушено три рази з 6 по 7 серпня літаком, що прилітав з російської території", - йдеться в доповіді.

Експерти вважають, що цей літак випустив антирадарну ракету "повітря-земля" Kh-58U, вироблену в Росії. При цьому експерти не підтверджують, що літак, який порушив повітряний простір Грузії, був російським.

Група російських експертів із розслідування інциденту раніше заявила, що Грузія в межах розслідування "ракетного інциденту" біля села Цителубані надала фотографію частин ракети, яка не може бути ні радянською, ні російською.

Тепер грузинська сторона пропонує перемістити подальше обговорення причин і обставин "ракетного інциденту" до штаб-квартири ОБСЄ у Відні . Про це заявив міністр закордонних справ Грузії Гела Бежуашвілі на прес-конференції у вівторок.

Гела Бежуашвілі
NEWSru.com
Міністр оборони Грузії Гела Бежуашвілі закликав перемістити обговорення "ракетного інциденту" до штаб-квартири ОБСЄ.
”Через спеціального представника чинного голови ОБСЄ грузинська сторона звернулася до керівництва організації ґрунтовно обговорити питання. Зокрема, ми пропонуємо запросити до ОБСЄ всіх експертів, які займалися вивченням інциденту, щоб вони поділилися своїми враженнями й висновками", - сказав Бежуашвілі, передає агенція "Новости-Грузия".

Голова МЗС Грузії наголосив, що, кажучи про експертів, яких мають запросити до ОБСЄ, він має на увазі не тільки фахівців США, Швеції, Великої Британії, Польщі та країн Балтії, але й російських експертів, що перебували в Грузії з метою вивчення обставин інциденту.

"Російських експертів також потрібно вислухати й повторно перевірити ті дані, які є в російської сторони", - сказав Бежуашвілі.

”Я гадаю, що цю ініціативу підтримають і обговорення питання переміститься до Відня", - сказав голова МЗС Грузії.

Грузія звинувачує Росію в порушенні державного кордону й ракетному обстрілі своєї території 6 серпня. Російські експерти після того, як провели розслідування інциденту, ознайомилися з наданими Грузією матеріалами, назвали версію Тбілісі неспроможною. Експерти зі США, Швеції, Великої Британії, Польщі та країн Балтії в цілому підтримують версію грузинської сторони.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: