Грузія звинуватила Росію у розпалюванні нового етнічного конфлікту

Дата публікації
Перегляди
1901
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Грузія звинуватила Росію у розпалюванні нового етнічного конфлікту

Ніно Каландадзе: в протистоянні етносів в Грузії зацікавлені російські спецслужби / Фото: saqinform.ge

Представники "Джавахської діаспори в Росії" минулого тижня поширили заяву, що на території Грузії може з'явитися ще одна держава.

МЗС Грузії звинуватило Росію в "спекуляціях" навколо ситуації в одному зі своїх регіонів - Самцхе-Джавахеті, де компактно проживає вірменське населення.

"Представники так званої "Джавахської діаспори в Росії" минулого тижня через російські ЗМІ поширили заяву, що на території Грузії може з'явитися ще одна держава Джава, якщо Грузія вступить в члени НАТО. Цілком очевидно, що за цею провокаційною заявою стоять певні сили в Росії", - заявила заступник міністра закордонних справ Грузії Ніно Каландадзе.

За її словами, в уряду Грузії є конкретна стратегія щодо національних меншин і вона успішно реалізується.

"Ми відмінно володіємо інформацією про становище в регіонах, в яких компактно проживають представники нацменшин. Зокрема, в регіоні Джавахеті, де компактно проживають представники вірменської національності, грузинський уряд здійснює ряд програм з активного включення місцевого населення в державні процеси", - сказала Каландадзе .

Заступник міністра зазначила, що Грузія підтримує хороші відносини з Вірменією і всі питання вирішуються на міждержавному рівні в доброзичливій обстановці.

Коментуючи твердження Джавахської діаспори про те, що вірмени виступають категорично проти приєднання Грузії до НАТО, Каталадзе зазначила, що Вірменія сама тісно співпрацює з альянсом і "важко уявити собі, чому етнічні вірмени повинні сприймати як загрозу для себе вступ Грузії в НАТО".

"Можливо, ця загроза існує для російських служб, які стоять за вірменами і які зацікавлені в протистоянні етнічних груп в Грузії. На мою суб'єктивну думку, подібні спекуляції виходять від інших сил, а не від етнічних вірмен, що живуть в Грузії", - заявила Каландадзе.

На думку Каландадзе, публікації в російських ЗМІ пояснюються зацікавленістю в Росії максимально віддалити Альянс від сусідніх країн а також посилити напруженість між етнічними групами в Грузії.

Нагадаємо, днями повідомлялося, що у Грузії не виключають нової "військової агресії" з боку Росії.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1901
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація