Грузія звинуватила Росію в екологічній окупації

Грузини погрожують зірвати Олімпіаду в Сочі, якщо Росія не відмовиться від зазіхання на її території, зокрема на озеро Ріца.

До роковин визнання Росією незалежності Абхазії та Південної Осетії Грузія заявила, що російська військова окупація готується перейти ще і в "екологічну окупацію".

Таким чином Тбілісі відреагував на плани російського Міністерства природних ресурсів створити на Кавказі єдиний біосферний полігон з включенням в нього Ріцинського заповідника і Кодорської ущелини Абхазії.

Йдеться про фактичне об'єднання до кінця року в єдину зону Тебердінського і Архизського заповідників в Зеленчукському і Урупському районах Карачаєво-Черкесії загальною площею 28 тис. гектарів.

Сюди ж передбачається включити прилеглі Кодорську ущелину і територію навколо унікального високогірного озера Ріца.

Росія не має права приєднувати грузинські заповідники до своїх ні в якому разі, заявив міністр охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Грузії Гогі Хачідзе. "І Ріцинський заповідник, і Кодорська ущелина є захищеними територіями Грузії, з цим же статусом вони включені у відповідний реєстр UNESCO. Тому ця організація ніколи не визнає їх приналежність іншій державі", - заявив Хачідзе.

Грузинський міністр припустив, що з цих районів вивозитимуться будівельні матеріали і ліс для будівництва олімпійських об'єктів в Сочі. "Вирубкою лісів і здобиччю інертних матеріалів екології Абхазії буде нанесений непоправну шкоду", - заявив Хачідзе.

Голова парламентського комітету із зовнішніх зв'язків Акакій Мінашвілі пообіцяв зробити все, щоб зірвати проведення Олімпійських ігор в Сочі.
За його словами, загарбницька політика Росії в цьому плані грає на руку Грузії: "Ми активно працюємо з міжнародними організаціями".

При цьому Мінашвілі призвав демократичні країни оголосити бойкот Олімпіаді, "якщо Росія не відмінить ряд своїх рішень" відносно грузинських територій.

Нагадаємо, що мешканці Південної Осетії та Абхазії в середу відзначають рік з дня визнання Росією незалежності їхніх республік.

Президент РФ Дмитро Медведєв 26 серпня 2008 підписав указ про визнання РФ незалежності республіки Південна Осетія і незалежності республіки Абхазія. Поки що, за минулий рік, слідом за Росією ці нові закавказькі республіки визнала тільки Нікарагуа.

У відповідь на визнання незалежності Південної Осетії і Абхазії Тбілісі розірвало дипломатичні відносини з Москвою, оголосило дві закавказькі республіки окупованими територіями і вийшло зі складу СНД.

За минулий рік Москва встановила дипломатичні відносини з Сухумі і Цхінвалі, уклала з ними угоди про дружбу і співпрацю і домовилася про спільну охорону кордонів.

Зараз кордон Абхазії з Грузією охороняють близько тисячі російських прикордонників, а південноосетинський - 800 військовослужбовців. До кінця року, крім прикордонників, в цих республіках згідно із домовленостями буде по 1,5 тисяч російських військових.

Читайте також:

Грузія звинувачує Росію в нападі

Грузія: Росія хоче помістити втручання в Південну Осетію в правові рамки

Грузія та Росія згадують жертв серпневої війни 2008 року

Грузія оприлюднить секретні документи війни у Південній Осетії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: