Грузію в НАТО має пустити Росія

Франція підтримає вступ Грузії в НАТО тільки в тому випадку, якщо це не викличе протидії Росії, заявив міністр оборони Франції Ерве Морен.

Франція підтримає вступ Грузії в НАТО тільки в тому випадку, якщо це не викличе протидії Росії, заявив міністр оборони Франції Ерве Морен.

"Я думаю, що будь-яке розширення НАТО на схід, у бік Кавказу не повинне виглядати як агресія по відношенню до Росії. Не дивлячись на всю нашу прихильність і дружбу до грузинів, і я говорив про це главі уряду Грузії, це може відбутися тільки в тому випадку, якщо не виглядатиме як додаткова загроза по відношенню до Росії", - сказав міністр, підкресливши важливість того, щоб Росія не відчувала себе в оточенні.

При цьому Морен не повідомив, чи розділяють його думку представники держав, які, на відміну від Франції, входять у військову структуру НАТО.

Грузія офіційно заявила про бажання вступити до Північноатлантичного альянсу в 2001 році. З тих пір країна виконала Індивідуальний план інтеграції Грузії в НАТО і перейшла на наступний етап - "Інтенсивний діалог". Реформи, необхідні для інтеграції до Північноатлантичного альянсу, проходять в системах міністерств оборони, юстиції, фінансів, прийняті закони, що зближують законодавство Грузії з правовою базою НАТО.

У керівництві Грузії сподіваються, що у середині 2008 року на черговому саміті НАТО країна може одержати статус кандидата і перейти на MAP - План вступу до альянсу.

3 і 4 жовтня проходить візит до Грузії генерального секретаря НАТО Яапа де Хооп Схеффера, який повинен вивчити шанси Грузії в переході на наступний етап процесу інтеграції до альянсу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: