Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гуайдо назвав прибуття російських військових до Венесуели "військовою інтервенцією"

На думку лідера опозиції, російські та кубинські війська перебувають на території країни незаконно.

Перебування російських і кубинських військових на території Венесуели є незаконним, оскільки воно не було схвалено парламентом республіки.

Про це лідер опозиції Венесуели Хуан Гуайдо заявив в інтерв`ю газеті Clarin.

"У Венесуелі вже є незаконна військова інтервенція, така як російська і кубинська, дозвіл на яку дав Мадуро (президент Венесуели - прим.ред.). Але тільки парламент може дозволити іноземну інтервенцію або приїзд військових", - наголосив він.

За словами Гуайдо, опозиція "ніколи не розглядала військовий варіант розв’язання кризи у Венесуелі".

"Тільки Мадуро розглядає можливість військової інтервенції, коли розмовляє з Башаром Асадом (президентом Сирії - прим.ред.) і обіцяє перетворити країну на ще одну Сирію, і коли відкриває рейси між Тегераном і Каракасом", - додав він.

Нагадаємо, наприкінці січня 2019 року голова Національної асамблеї Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим виконувачем обов'язків президента країни. Це сталося після того, як Ніколас Мадуро заступив на посаду глави держави на другий термін внаслідок виборів, які бойкотувала опозиція та не визнали багато держав. США, Канада, Австралія, більшість країн ЄС, Латинської Америки й Організації американських держав визнали Гуайдо легітимним президентом Венесуели. Натомість Мадуро підтримують такі держави як РФ, КНР та Туреччина.

23 березня два російських військових літаки приземлилися на аеродромі недалеко від венесуельської столиці Каракаса. За повідомленнями ЗМІ, на борту в країну прибули не менше 100 солдатів армії РФ. Серед них, як вважають в американському уряді, також є російські фахівці з кібербезпеки. 

Пізніше Росія визнала, що у Венесуелі знаходяться "військові експерти, які реально займаються реалізацією положень договорів з питань військово-технічного співробітництва". Президент США Дональд Трамп уже зажадав від РФ "забратися з Венесуели".

Залиште свій коментар

Вибір редакції