Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гуайдо визнав помилки у підготовці до повалення Мадуро

Готовність військових допомогти у поваленні уряду була переоцінена.

Лідер венесуельської опозиції та тимчасовий президент країни Хуан Гуайдо визнав, що під час підготовки до невдалої спроби повалення режиму Ніколаса Мадуро цього тижня були зроблені помилки. Про це він заявив у суботу, 5 травня, в інтерв'ю американській газеті Washington Post, передає DW.

Гуайдо зазначив, що однією з причин невдачі "останньої фази" повалення режиму Мадуро стала переоцінка готовності військових країни підтримати дії опозиціонерів.

"Можливо, нам все ще потрібно більше військових, можливо, нам потрібно більше офіційних представників режиму, які б хотіли нас підтримати та стали на бік конституції. Думаю, прорахунок у цьому очевидний", - визнав лідер венесуельської опозиції.

Також Гуайдо зазначив, що готовий розглянути гіпотетичну пропозицію військової інтервенції з боку Сполучених Штатів.

"Ми його (цей варіант) оцінимо і, мабуть, розглянемо у парламенті для врегулювання нинішньої кризи. Якщо ця форма буде необхідна, ми це затвердимо", - зазначив Гуайдо.

Водночас, він вважає, що втручання США не може бути одностороннім і має відбуватися за участі венесуельських сил, які виступають проти режиму Мадуро. Раніше у суботу державний секретар Сполучених Штатів Майк Помпео звернувся до венесуельців у відеозверненні, в якому пообіцяв підтримку Вашингтона у боротьбі за зміни в країні.

"Ваша хоробрість і голоси виведуть Венесуелу на шлях, що веде до свободи та процвітання, і ми будемо з вами співпрацювати на кожному кроці цього шляху", - зазначив Помпео.

Перед цим глава Венесуели Ніколас Мадуро закликав військових бути готовими до можливого військового вторгнення з боку США. Він заявив, що у Сполучених Штатів є "багато грошей, аби намагатися послабити наші збройні сили", а Вашингтон веде проти Венесуели неконвенційну війну. 

У січні на тлі антиурядових протестів спікер парламенту Гуайдо оголосив себе президентом. Його повноваження одразу ж визнали США, Євросоюз, Канада – загалом понад півсотні країн. На боці Мадуро виступає Росія. Американці переконують, що він уже був готовий тікати, але Кремль примусив Мадуро залишитись. У Москві це заперечують.

ВідеоДержсекретар США планує обговорити венесуельське питання з Лавровим

Про долю Венесуели говоритимуть Москва та Вашингтон. Держсекретар США Майк Помпео планує провести переговори з очільником російського МЗС Лавровим. За два дні нової хвилі протестів у латиноамериканській країні загинула щонайменше одна людина, поранених - більше сотні.  

Держсекретар США планує обговорити венесуельське питання з Лавровим

Вибір редакції