Губернатор Петербурга пішла у відпустку, "як Лужков"

У Петербурзі бояться, що губернатор Валентина Матвієнко після виходу з відпустки буде звільнена з посади, як мер Москви Лужков.

Відпустка губернатора Санкт-Петербурга Валентини Матвієнко породила чутки про її можливу відставку слідом за Юрієм Лужковим.

Мова йде про плановий відпочинок, у відпустці, яка триватиме тиждень, Матвієнко з минулої п'ятниці, 24 вересня. Однак у прес-службі за традицією відмовилися прокоментувати те, де знаходиться на даний час губернатор.

Спостерігачі нагадують про схожу тижневу відпустку, в якій побував екс-мер Москви Юрій Лужков за домовленістю з адміністрацією президента перед своєю відставкою.

На думку одних політологів, Матвієнко, як і Лужков, може не досидіти в губернаторському кріслі до кінця свого терміну, який закінчується в наступному році.

За прогнозами інших експертів, цілком імовірно, що Матвієнко переведуть керувати Москвою, щоб напередодні виборів поставити на стратегічно важливе місце людину, лояльну до Кремля. У числі можливих наступників Матвієнко називають заступника глави адміністрації президента Олександра Беглова і спікера Держдуми, главу вищої ради партії "Єдина Росія" Бориса Гризлова.

У той же час голова регіональної політради "Єдиної Росії" Вадим Тюльпанов вважає, що Матвієнко навряд чи повторить долю мера Москви.

"Така доля не повинна торкнутися Валентини Іванівни, вона дипломат по натурі і в минулому - надзвичайний посол. Вона вміє і добре вибудовує свої відносини з президентською адміністрацією, і такого сценарію, подібного до того, що стався з Лужковим, бути не повинно", - сказав він.

В останньому рейтингу губернаторів, складеному Міжнародним інститутом політичної експертизи та фондом "Петербурзька політика", Матвієнко отримала три бали з п'яти можливих. Це найнижча оцінка, виставлена Матвієнко за роки її правління. Ще три роки тому аналітики ставили лідеру Петербурга "п'ятірку".

Нагадаємо, 28 вересня президент РФ Дмитро Мєдвєдєв підписав указ, яким відправив Лужкова, який керував Москвою більше 18 років, у відставку "у зв'язку з втратою довіри". В.о. градоначальника призначений Володимир Ресін, що раніше був заступником Лужкова.

Читайте також:

Протеже Мєдвєдєва готовий стати мером Москви

Уряд Москви відправлено у відставку

Лужков оскаржить свою відставку у суді

Проти Лужкова і його дружини порушать кримінальні справи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: