Гучна справа про "дагестанських шахідок" розвалилася

ФСБ Росії розкрила "неіснуюче" терористичне угрупування. З 10 затриманих лише двох будуть судити, і лише за незаконне зберігання зброї.

Спецслужби Росії поквапилися із заявою про розкриття угруповання смертниць з Дагестану. Як стало відомо російським ЗМІ, гучна справа про шахідок, які нібито готували серію терактів у центральній частині РФ, розвалилася.

З десяти передбачуваних учасників терористичного угруповання під вартою залишилися лише двоє. При цьому судити їх будуть лише за незаконне зберіганні зброї.

Щодо решти затриманих жодних підстав для звинувачень у тероризмі та порушення кримінальної справи так і не знайшлося.

Група з шести жінок у віці від 15 до 29 років і двох чоловіків, які планували, за версією слідства, серію вибухів на території Росії, була затримана пді час спецоперації ФСБ в Дагестані в липні 2010 року.

При затриманні співробітниками правоохоронних органів було вилучено два пістолети Макарова, два начинених вибухівкою пояси, засоби зміни зовнішності, екстремістська релігійна література і записні книжки з номерами автомобілів міліціонерів.

Серед затриманих були четверо родичок (вдови і сестри) знищених бойовиків, двоє з яких раніше притягувалися до кримінальної відповідальності за незаконне зберігання зброї. В одному із затриманих чоловіків силовики впізнали підозрюваного в організації терактів у московському метро у квітні 2010 року; стверджувалося, що він нібито супроводжував смертниць.

За даними видання "КоммерсантЪ", чотирьох із затриманих, Сакінат Саїдову (вдову вбитого у вересні 2008 року аміра Дагестану Ільгара Моллачієва), Айшу Макашаріпову (сестру вбитого в липні 2005 року лідера джамаата "Шаріат" Расула Макашаріпова), Зайнаб Магомедову і Фатіму Раджабову, відпустили через три доби під поручительство керівника громадської організації "Правозахист" Гюльнари Рустамової.

Термін утримання під вартою ще шести затриманих - Патімат Нурмагомедової, Мадіни Гаджиєвої, Гамзата Абдулаєва, Марата Шихшаїдова, Заліни Алієвої та Заїрі Акаєвої - був продовжений судом на 30 діб. Четверо з них, відсидівши цей термін, вийшли під підписку про невиїзд, і слідство залишило їх у спокої.

Звинувачення було висунуто лише Заїрі Акаєвій (вдові Магомеда Ісмаїлова, убитого в листопаді 2009 року) - у незаконному зберіганні зброї.

На одязі Марата Шихшаїдова експертиза виявила сліди гексогену (але, за даними джерел в правоохоронних органах, до вибухів у метро він виявився непричетним). І слідство вже планує перекваліфікувати його звинувачення на ст. 222 КК – "Незаконне зберігання зброї".

Таким чином, найближчим часом справу буде передано до суду, де тільки двом фігурантам доведеться відповідати лише за незаконне зберігання зброї.

"Жодного факту, який хоча би побічно підтверджує твердження про підготовку в таборі смертниць, у справі немає", - заявив адвокат однієї з передбачуваних шахідок.

Читайте також:

У затриманих у Дагестані терористок не знайшли поясів шахідів

Оприлюднене звернення терористок-смертниць із московського метро (відео)

У Росії затримали терористок-смертниць з "прощальними листами"

ФСБ Росії набирає інформаторів на платній основі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: